logo trójkąt dłonie 31

Pod takim tytułem należy zamieścić działania popularyzujące teatr w SP nr 31 w Toruniu. Kryje się za nimi wyjątkowy kwartet: Ewa Sadowska, Lidia Furmańska, Katarzyna Król i Janina Majer-Łocha. To osoby dobrze wykształcone, sprawne w działaniach na rzecz autystów, społeczniczki z rozmaitymi doświadczeniami. Po raz kolejny wystawiły spektakl teatralny, w którym w roli aktorów wystąpiły dzieci z ASD. To z inicjatywy tych Pań i dzięki ich kilkumiesięcznej pracy uczniowie naszej szkoły, przedszkolaki z zaprzyjaźnionych placówek, rodzice oraz specjalni goście mogli obejrzeć adaptację sceniczną baśni H.CH. Andersena w wykonaniu dwudziestu czterech aktorów z klas I-III. Zachwytom widowni nie było końca!
Trzeba jednak przede wszystkim dostrzec to, na co postawiły autorki sztuki. Teatr w ich wydaniu to twórcza zabawa, koleżeńskie więzy, ważne rozmowy! To drzwi do lepszego i szczęśliwszego świata! To niezwykły przystanek, na którym warto się zatrzymać, bo jest tu miejsce na teatralną ucztę, na uśmiech, na wyjątkowy nastrój i satysfakcję z pracy z uczniem. Uczniem wyjątkowym, któremu warto pomóc w rozwijaniu umiejętności społecznych i komunikacyjnych oraz w zrozumieniu i wyrażaniu emocji. Nie jest to łatwe, ale- jak pokazuje przykład sztuki "Królowa Śniegu" - możliwe. I na tym polega sukces Szkolnego Teatru Integracyjnego!
Uwaga! Kwietniowa premiera STI przyciągnęła media. Oto, co zarejestrowały kamery i mikrofony: linklink.