drukowanie drukarka 3d uczniowie

Kolejni uczniowie mogli zobaczyć, jak powstaje druk 3D. Nowe doświadczenie zdobywali tym razem uczniowie klas czwartych. Sczególną uwagę skupili na pracy urządzenia (szkolna drukarka to model Banch3D zakupiony z projektu Laboratoria Przyszłości) i powstawianiu elementu 3D. Przegląd projektów, które można wydrukować na drukarce, stał się inspiracją do powstania pomysłów na kolejne wydruki.

Więcej informacji: link.

uczniowie maszyny do szycia

W pracowni krawieckiej odbyły się kreatywne warsztaty szycia ozdób świątecznych. Uczniowie tworzyli niepowtarzalne, bo wykonane własnoręcznie ozdoby, które można powiesić na choince lub dać komuś w prezencie.

Kolorowe bombki choinkowe, zakupione w sklepie, pięknie wyglądają na choince. Jednak własnoręcznie wykonane mają swój jedyny i niepowtarzalny urok. Ładnie wyeksponowane na drzewku podkreślą świąteczny klimat w domu.

Pracownia krawiecka powstała dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

Więcej informacji - link.

kuchnia uczniowie kobieta

W klasie 4b czuć już święta. Dzisiaj gościliśmy Panią Natalię - mamę Natana, która poprowadziła warsztaty piernikowe. Dzieciom uśmiechy nie schodziły z twarzy, z wielką chęcią wałkowały ciasto, piekły i zdobiły pierniczki.

Warsztaty odbyły się w pracowni kuchennej wyposażonej dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

Więcej informacji - link.

drukowanie drukarka 3d

Na lekcji informatyki w klasie piątej uczniowie przygotowali do wydruku na drukarce 3D kostkę do gry. Kilka minut poświęcili również dokładnemu przyjrzeniu się, jak drukowany jest wybrany element. Ponieważ czas potrzebny na wydrukowanie nie był zbyt długi, wydrukowano kilka kostek. Wydrukowane kostki trafiły do świetlicy szkolnej.

Drukarka została zakupiona w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Więcej informacji: link.