popielata linia pozioma

Komunikat Dyrektora Szkoły - Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

logo sp31 155x155

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Dzień 9 czerwca 2023r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w SP 31. Szkoła zapewnia pracującym rodzicom i opiekunom prawnym możliwość opieki nad dziećmi klas 1-3 w godzinach 8:00 – 15:30.

Warunkiem skorzystania z oferty jest złożenie w portierni szkoły stosownego wniosku o opiekę nad dzieckiem w dzień wolny od zajęć dydaktycznych, jeśli tej opieki potrzebują. 

Druki wniosku są dostępne w sekretariacie szkoły, portierni i na stronie internetowej SP 31 (do pobrania tutaj).

Termin złożenia deklaracji – do środy 07.06.2023 r. do godz. 12:00.

 

 

wydruki 3d kątomierz

W kwietniu rozpoczęliśmy wydruk pomocy dydaktycznej, ktorą wykorzystają nasi uczniowie m. in. na lekcjach matematyki. Dziś pokazujemy wydrukowany komplet elementów - zestaw gotowy do użytku (modułowy kątomierz). Drukarka otrzymana w ramach projektu Laboratoria Przyszłości spisała się na medal. Kolejne wydruki czekają już w kolejce.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlości

wydruki 3d kątomierzWykorzystując naszą drukarkę 3D (projekt Laboratoria Przyszłości), rozpoczęliśmy wydruk modułowego kątmierza. Posłuży on jako pomoc dydaktyczna na lekcjach matematyki. Na zdjęciach możecie zobaczyć pierwszy etap pracy. W maju będziemy kontynować wydruki i po skompletowaniu zestawy trafią na zajęcia z matematyki.

Więcej informacji: link.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlości

dziewczynki blender kuchnia

Od września w nowej pracowni powstałej w ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie w ramach lekcji techniki poznają tajniki gotowania. Wspólnie wyszukują przepisy, aby wyczarować z nich pyszne i zdrowe potrawy. Udało się już skosztować soków owocowych, tostów czy naleśników. Przy okazji poznają działanie sprzętów kuchennych - m.in. blendera, tostera, kuchenki indukcyjnej.

Więcej informacji: link.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlości

dzieci kuchnia stół przygotowywanie posiłku

W środę 29 marca uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach kulinarnych pod kierunkiem pani Małgosi Purcelewskiej. Na początku zajęć dzieci przypomniały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego, a następnie samodzielnie przygotowały przepyszne tosty. Uczestniczenie w warsztatach pozwoliło dzieciom w nabywaniu umiejętności potrzebnych w życiu codziennym jak sprzątanie swojego miejsca pracy czy zmywanie naczyń.

Zajęcia odbyły się w pracowni Laboratoria Przyszłości.

Więcej informacji: link.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlości