popielata linia pozioma

uczniowie papierowe słoneczniki na głowach

Sztuka jest ważnym elementem naszego życia, wyrazem naszych uczuć. To dzięki niej zmienia się nasz sposób patrzenia na otaczający świat. Uczniowie naszej szkoły także nie pozostają obojętni na urok sztuki, dlatego tak chętnie przystąpili do udziału w projekcie "Żywe obrazy".

Głównym celem zadania było stworzenie żywych obrazów, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa przy udziale ludzi przedstawiających postawą, ubiorem i mimiką daną scenę z autentycznych obrazów. Wielu z nich podjęło trud samodzielnych poszukiwań. Uczniowie wykazali się talentem aktorskim, a także niesamowitą kreatywnością.

Fotografie powstały w szkolnym studio fotograficznym, zakupionym z programu Laboratorium przyszłości.

Więcej informacji: link.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlości

chłopcy kuchnia stół naczynia owoce

W minionym tygodniu klasa 3a samodzielnie przygotowała zdrowe drugie śniadanie – pyszną sałatkę owocową. Uczniowie poradzili sobie doskonale z obieraniem i krojeniem owoców, a także ze sprzątaniem i zmywaniem po skończonej pracy. Szkolna pracownia kulinarna, dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, jest świetnie wyposażona w różne kuchenne sprzęty, więc mamy wiele pomysłów na kolejne zdrowe i pyszne posiłki!

Więcej informacji: link.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlości

uczniowie próbówki instrukcja

Uczniowie klas 7a i 7b podczas lekcji chemii wykonywali doświadczenie w pracowni kulinarnej "Laboratorium Przyszłości". Wykorzystując dostępne w kuchni składniki oraz wiedzę na temat gęstości stworzyli barwne tęcze oraz wrażenie lewitującego w wodzie jajka. Do wykonania doświadczeń potrzeba było dużo cierpliwości i precyzji, ale efekt był magiczny!

Więcej informacji: link.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlości

drukarka 3d breloczki

Uczniowie klas ósmych przygotowali w aplikacji Tinkercad personalizowane breloczki. Chętni wydrukowali je na szkolnej drukarce, którą wykorzystujemy dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

Ten praktyczny gadżet posłuży do uporządkowania swoich kluczy, ale będzie stanowił również małą pamiątkę związaną z naszą szkołą, której mury opuszczają.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlości