logo rekrutacja do klas pierwszych oraz dzieci od 3. roku życia do oddziałów przedszkolnych

baner rekrutacja 2022 2031 przeczytaj

Toruńskie Szkoły Branżowe i Techniczne

baner szkoły branżowe techniczne Toruń

Nasze przedszkole jest placówką mieszczącą się w Szkole Podstawowej nr 31, dzięki temu dzieci mają ułatwioną późniejszą adaptację do warunków szkolnych. Oddziały przedszkolne zajmują w Szkole Podstawowej nr 31 szczególne miejsce. Znajdują się w odrębnym skrzydle budynku, gdzie pomieszczenia i łazienki dostosowane są do dzieci w wieku 3-6 lat. Przedszkole posiada pięć przestronnych sal dydaktycznych oraz szatnię. Zajęcia ruchowe prowadzone są w odrębnym pomieszczeniu – kolorowej sali gimnastycznej, przystosowanej do potrzeb małego dziecka.

Na terenie placówki znajduje się plac zabaw wyposażony w urządzanie rozwijające sprawność młodych wychowanków oraz duże boisko „Orlik”. Teren zielony wokół szkoły stwarza idealne warunki do spacerów z dziećmi i obserwacji przyrody.

Czas, jaki spędza w naszym przedszkolu Państwa dziecko, poświęcamy jego wszechstronnemu rozwojowi umysłowemu i fizycznemu. To czas przeznaczony na kształtowaniu wyobraźni oraz społecznej i emocjonalnej dojrzałości dziecięcej. Uczymy tolerancji, empatii, współpracy w grupie, rozwijamy samodzielność.

Nauczyciele wspomagają rozwój emocjonalny dzieci zapewniając im poczucie bezpieczeństwa, reagując na ich dziecięce potrzeby, rozwijając i wzmacniając poczucie własnej wartości.

Wykwalifikowana, kreatywna kadra doskonali swoje metody pracy w celu prawidłowego przebiegu procesów dydaktycznych. Posiadamy oddziały integracyjne dla dzieci z autyzmem, dzięki czemu wychowankowie w naszych oddziałach uczą się wzajemnej tolerancji, niesienia pomocy oraz szacunku do drugiej osoby.

Grupa Misie

Grupa Smerfy

Grupa Pszczółki

Grupa Biedronki

Grupa Promyczki - integracyjna

Grupa Misie - 3 latki

Nasze Panie

Izabela Kuligowska - pracuje w przedszkolu od 12 lat, zawsze uśmiechnięta i pełna zarażającej energii. Miłośniczka tańca, który każdego dnia towarzyszy przedszkolakom przy zabawach ruchowych. Doskonale wyczuwa potrzeby dzieci, a do grupy stara się codziennie wnosić dużo uśmiechu i radości.

Natalia Żabińska - uśmiechnięta, opanowana i empatyczna. Jej zdolności plastyczne widoczne są w dekoracjach sali. Chce sprawić, aby muzyka dawała dzieciom tyle samo radości, co jej samej.

Katarzyna Kamińska – pomoc nauczyciela w grupie "Misie" - bardzo ciepła, pogodna,zawsze uśmiechnięta, kompetentna i odpowiedzialna, niezastąpiona. Nasza "Wonder Women".

dzieci zabawki zabawadzieci w przebraniach

dzieci jesień park

Grupa Smerfy - 4 latki

Nasze Panie

Magdalena Stankiewicz - pracowita, empatyczna, jej wszystkie działania są przemyślane a pomysły kreatywne. Lubi organizować dzieciom zabawy ruchowe przy muzyce.

Katarzyna Kapiwąs - pogodna, dużą radość sprawia jej widok dzieci uczestniczących w eksperymentach, pragnie by każdy dzień w przedszkolu był wielką, ciekawą przygodą. Lubi poszerzać dziecięcą wyobraźnię poprzez zajęcia plastyczne.

dzieci zabawadzieci stół zabawa

dziewczynka uśmiech okularydzieci zima bałwan

dzieci instrumenty muzycznedzieci przebrania karnawał

dziewczynki przebranie karnawałdziewczynki przebranie karnawał

Grupa Pszczółki - 5 latki

Nasze Panie

Marta Ernest - w przedszkolu od 11 lat, cierpliwa i zawsze uśmiechnięta, fantastyczna organizatorka, zawsze o wszystkich pamięta. W łatwy sposób nawiązuje kontakt z dziećmi zyskując ich sympatię i zaufanie. Lubi patrzeć na radość przedszkolaków w momentach, kiedy zdobywają nową wiedzę oraz umiejętności.

Sławomira Strzelecka - uśmiechnięta,opanowana, ma pełno pomysłów na ciekawe zabawy dla swoich wychowanków.

dzieci stół warzywa owocedzieci zabawa

dzieci stół przyborydzieci plac zabaw

Grupa Biedronki - 5 i 6 latki

Nasze Panie

Joanna Kozłowska - życzliwa, ciepła, empatyczna i opanowana. Lubi zajęcia plastyczne, aktywność na świeżym powietrzu. Tworzy fantastyczne pomoce dydaktyczne.

Beata Kochańska - otwarta, bardzo aktywna osoba z poczuciem humoru. Lubi spędzać czas z dziećmi, potrafi ciekawie przekazywać dzieciom wiedzę na różne tematy, lubi przeprowadzać eksperymenty, stara się, aby nauka stała się przygodą, w którą dziecko chętnie wyrusza.

dzieci makieta miastadzieci muzeum kolejnictwa

dzieci stół posiłekdzieci kolory dzień kropki

dzieci przebrania karnawał

Grupa Promyczki - 6 latki - integracyjna

Nasza Pani

Halina Załęska - nauczycielka najdłużej związana z naszym przedszkolem. Cierpliwa,konsekwentna, dostrzega indywidualne potrzeby i predyspozycje wychowanków. Zwraca uwagę na wzajemny szacunek i tolerancję u dzieci. Celem jej pracy jest kształtowanie u dzieci inteligencji emocjonalnej, aby odważnie i radośnie szły przez życie.

"Promyczki" są grupą integracyjną. 5-godzinny oddział prowadzony jest przez nauczyciela wiodącego i nauczyciela wspomagającego oraz pomoc pedagogiczną. Dzięki mniej licznej grupie opieka, wychowanie nad dziećmi przebiega w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa.

dzieci konstrukcja drewniane klocki zabawadziewczynka rysunek

dzieci sadzenie kwiatówdzieci boisko zabawa

dzieci w przebraniach karnawałdzieci przebrania karnawał