Oddziały integracyjne

Przedstawienia integracyjne

Zajęcia uspołeczniające

Szkolenia dla rodziców

Pomagamy Rodzicom dzieci z autyzmem. Zainteresowani tematem Rodzice mogą uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach – kursach na których wykwalifikowani specjaliści omawiają podstawowe zagadnienia dotyczące spektrum zaburzeń autyzmu. Proponują i wyjaśniają w jaki sposób dobrać terapię domową z wykorzystaniem systemów motywacyjnych w codziennym funkcjonowaniu dziecka.

Obchody Dnia Autyzmu

Dnia 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Inicjatywa ta ma uświadomić oraz uwrażliwić społeczeństwo na problemy osób dotkniętych autyzmem. Zarówno ten dzień, jak i cały miesiąc kwiecień, obfituje w różne akcje poświęcone życiu oraz sytuacji osób z autyzmem i zespołem Aspergera. W Szkole Podstawowej nr 31 w Toruniu, jak co roku, jest to dzień szczególny.

W dniach 1-7 grudnia obchodzony jest co roku Europejski Tydzień Autyzmu. Nasza szkoła włącza się w propagowanie tego tygodnia. Celem naszej akcji jest podniesienie świadomości całej społeczności szkolnej i pozaszkolnej na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu.

plakat rysunkirysunek napis

tekst list

Przedstawienia integracyjne

Tworzenie teatru opartego na integracji uczniów z autyzmem z uczniami typowo rozwijającymi się jest zbiorowym przeżyciem. Ta forma sztuki odgrywa ważną rolę w kształtowaniu osobowości. Zabawa w teatr wyostrza zmysł obserwacji oraz rozładowuje nagromadzone emocje. Tworzenie przedstawień integracyjnych daje możliwość wspólnego działania i wspólnej radości z osiągniętego celu.

dzieci scena zabawadzieci scena

Zajęcia uspołeczniające

Są to zajęcia, w których uczestniczą: jedno dziecko z autyzmem oraz kilku (dwoje, troje) uczniów typowo rozwijających się. Mają one na celu kształtowanie umiejętności społecznych oraz szkolnych (np. zgłaszanie się, reagowanie na polecenia kierowane do grupy).

chłopiec kartka rysnekdziewczynka kartka rysunek

dzieci stół przybory kartki