grafika bohateron

SP nr 31 w Toruniu bierze udział w realizacji projektu "BohaterON w Twojej Szkole 2023"

Projekt "BohaterON w Twojej Szkole 2023" jest skierowany do placówek oświatowych w całej Polsce..Ma przekazywać historyczne wiadomości nt. Powstanie Warszawskiego oraz budować świadomość patriotyczną młodego pokolenia naszego narodu. To hołd złożony tym, którzy zginęli i tym, którzy przeżyli i mogą się dziś dzielić z Polakami pamięcią o wydarzeniach lata 1944r. Dzięki projektowi szkoły dysponują nowoczesnym narzędziem do lepszego zrozumienia przez uczniów wyjątkowego okresu polskich dziejów.

Warto podkreślić, że SP nr 31 od 2016 r. włącza się w akcję upamiętniającą Powstanie Warszawskie i jego bohaterów. Umożliwiła ona każdemu Polakowi – i dorosłemu i nieletniemu- wysłanie "Kartki dla Powstańca" bądź laurki. Łącznie podczas siedmiu edycji akcji wysłano ponad 1 250 000 kartek. Były wśród nich również i te od naszych uczniów oraz ich rodziców. Dziś dziękujemy im za to i zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji kampanii.