Rekrutacja 2018 2019Rekrutacja 2018 2019Rekrutacja 2018 2019

Logo rekrutacji do klas pierwszych oraz dzieci od 3. roku życia do oddziałów przedszkolnych

Logo szkoły

Uwaga Rodzice!

Dni Adaptacyjne w oddziałach przedszkolnych dla dzieci nowo przyjętych 28.08.2018 r. (wtorek) godz.10:30-12:00, 29.08.2018r. (środa) godz.10:30-12:00
Zabawy i gry integracyjne, zwiedzanie sal, zajęcia plastyczne.
ZAPRASZAMY!!!

Uczniowie na ściance wspinaczkowejOstatnie zajęcia spędziliśmy na ściance wspinaczkowej w Centrum Wspinaczkowym "Gato". Zabawa przednia! Niektórzy z nas załapali wspinaczkowego bakcyla od razu :).

Dzieci w biało-czerwonych barwachDo pierwszego występu reprezentacji Polski podczas Mundialu jeszcze kilka godzin, ale w świetlicy już trwa przedmeczowa gorączka! Dyskusje o formie zawodników zacięte: Szczęsny czy Fabiański w bramce? Co z kontuzją Kamila Glika? Kto gra z numerem 19? Ile bramek strzeli Lewandowski? A w ogóle to Segal czy Senegal? Co to za państwo?
Wiedza teoretyczna zdobyta. Zdjęcie z Lewandowskim, każdy ma. Na chwilę weszliśmy nawet w rolę Milika. Typowanie wyników za nami, teraz zostało już tylko trzymanie kciuków!

Dzieci przy stoliku6 czerwca br. uczniowie z klas I-III mieli okazję miło spędzić czas z rówieśnikami i swoimi nauczycielami. Mogli grać w różne gry planszowe; każda klasa przez jedną godzinę lekcyjną. Wszyscy bawili się tak dobrze, że nikt nie czuł, jak szybko upływa czas. Dzieci chciały, aby takie spotkania odbywały się częściej. Okazało się, że gry planszowe to doskonała alternatywa dla gier komputerowych i telewizyjnych. Imprezę zorganizowały dla uczniów panie: Daria Główczewska, Anna Motyka i Alicja Kotlarek. W galerii można obejrzeć zdjęcia z tej ciekawej imprezy.

budzet partycypacyjny toruń 2018

SZANOWNI RODZICE!

Jeszcze raz zapraszamy do głosowania na PROJEKT nr R0099, o którym wcześniej informowaliśmy i który będzie poddany głosowaniu w dniach 16-25 czerwca.

Oto szczegółowe informacje:
1) głosować mogą zarówno mieszkańcy osiedla Rubinkowo, jak i ci, którzy mieszkają na innych osiedlach, ale z osiedlem Rubinkowo łączy ich zatrudnienie, szkoła, prowadzenie działalności, interes życiowy (wtedy na karcie do głosowania wybieramy któraś z opcji- centrum życia, miejsce nauki, szkoła, miejsce pracy)
2) głosować można na projekty z puli ogólnomiejskiej i lokalnej
3) każda osoba, która ukończyła 16 lat, ma prawo zagłosować tylko raz i w ramach tego głosowania oddać 3 głosy na projekty lokalne i 3 głosy na projekty ogólnomiejskie
4) nie wolno głosować na projekty z różnych osiedli, lecz z jednego osiedla
5) wybierając nasz projekt nr R0099 "Wyginam ciało śmiało- siłownia zewnętrzna", pozostałe 2 głosy możemy oddać wyłącznie na 2 inne projekty z puli projektów lokalnych Rubinkowa ( jest ich łącznie 7)
6) głosować można:
- elektronicznie za pomocą formularza dostępnego od 16 czerwca na stronie: www.budzet.torun.pl
- na karcie papierowej, którą po wypełnieniu można będzie wrzucić do urny w określonych miejscach bądź przesłać do urzędu zwykłą pocztą
7) karty papierowe do głosowania drogą tradycyjna będą wyłożone 22 VI koło portierni szkoły i tam będzie można bezpośrednio zasięgnąć wszelkiej informacji nt. sposobów głosowania.

Zapraszamy do udziału w głosowaniu! Dajmy szansę naszemu projektowi!

budzet partycypacyjny toruń 2018Po raz szósty Toruń wystartował z budżetem partycypacyjnym. Oznacza to, że torunianie mogą zagłosować, na jakie cele wydać ponad 7 mln zł, które władze lokalne oddały do dyspozycji mieszkańców.
Szkoła Podstawowa bierze udział w rywalizacji o sposób zagospodarowania części publicznych wydatków miasta. W marcu został złożony wniosek, w którym opisano nasz projekt. Wskazano miejsce jego realizacji, oszacowano koszty i zebrano potrzebne podpisy. Tytuł projektu brzmi:¨Wyginam ciało śmiało - siłownia zewnętrzna. Jest to projekt lokalny. Obejmuje urządzenie siłowni zewnętrznej na terenie SP nr 31 w pobliżu kompleksu Orlik i placu zabaw. Ma liczyć około 10 stanowisk ćwiczeniowych. Będzie to miejsce aktywnego i zdrowego spędzana wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Teren jest bezpieczny z uwagi na stały monitoring. To ogromna szansa dla młodych i dorosłych, aby poćwiczyć na świeżym powietrzu, poprawić kondycję i w atrakcyjny sposób spędzać wolne godziny.
Projekt zostanie poddany publicznemu głosowaniu w dniach 16-25 czerwca. Możemy wspólnie zdecydować o jego zwycięstwie w głosowaniu. Apelujemy do Rodziców i Pracowników SP nr 31 o udział w głosowaniu. Można to zrobić za pomocą Internetu, pocztą zwykłą lub w punktach głosowania. Szczegóły – wkrótce.
Zamiast kwiatka niosę pomoc

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Już drugi rok uczestniczymy w akcji charytatywnej PAH "Zamiast kwiatka niosę pomoc".
Przyłączmy się do niej i tym razem i wesprzyjmy Polską Akcję Humanitarną.
W tym roku szkolnym niesiemy pomoc potrzebującym z Somalii. Nasza pomoc finansowa pomoże w wybudowaniu szkół i studni z wodą zdatną do spożycia.
Na zakończenie roku szkolnego zamiast kwiatka prosimy o datki wysokości 2 zł lub 5 zł. Zebraną kwotę przelejemy (tak, jak w październiku na konto PAH).
O rezultatach akcji poinformujemy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 31 w Toruniu.

Akcję PAH wspierają Samorządy Uczniowskie klas 1-3, 4-7, gimnazjum.