Plakat przedstawienia

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne mają zaszczyt zaprosić na świąteczne przedstawienie Szkolnego Teatru Nauczycielskiego pt. "Różowy opłatek".

Zapraszamy w środę 20 grudnia 2017 roku na godzinę 17:30. Miło nam będzie Państwa gościć.

Gimnazjaliści przy stole

Na kolejnym spotkaniu Szkolnego Koła Gimnazjalisty początkowo w parach rozmawialiśmy o naszych mocnych i słabych stronach. Doszliśmy do wniosku, że nasze mocne strony, uzdolnienia, talenty możemy wykorzystywać, by pomagać innym. Natomiast słabości dają szansę innym osobom, by poczuły się potrzebne i mogły nas ubogacić swoimi umiejętnościami oraz wspólnie przełamywać nasze ograniczenia. Następnie stworzyliśmy indywidualny pozytywne znak graficzny, wokół którego każdy kolejny uczestnik wyszczególniał zaobserwowane mocne strony rówieśnika. Później przy tradycyjnej herbacie i ciastku podzieliliśmy się zadaniami do przygotowania wigilii na następnych zajęciach.

Przedszkolacy, dwoje rodziców i dwa psy

W piątek 8 grudnia, do klasy 0c przyszli rodzice Adama z psami, którzy opowiedzieli o tym jak zachować się wobec obcego psa, jak karmić z ręki i jak poprawnie głaskać pieska. Dzieci dowiedziały się, że są psy, które pomagają osobom niewidomym, ratują życie czy ciągną zaprzęgi. A psy zaprezentowały swoje umiejętności. Naszym gościom dziękujemy za poświęcony czas.

Szereg uczniów z biało-czerwonymi flagami

Dnia 5 grudnia 2017 roku z okazji 150 rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, przy jego pomniku na Placu Rapackiego, odbyła się uroczystość ku jego pamięci. W spotkaniu brali udział przedstawiciele władz miasta Torunia. Byli tam również uczniowie naszej szkoły, aby uczcić pamięć Józefa Piłsudskiego – honorowego obywatela naszego grodu. Złożone przez uczniów kwiaty były oddaniem hołdu tak ważnej postaci w historii Polski.

Sala teatralna ze sceną i ekranem

W Szkole Podstawowej nr 31 w Toruniu trwają ostatnie przygotowania do wystawienia na charytatywnej scenie kolejnej sztuki z bożonarodzeniowego repertuaru. Wszystko odbywa się w nastroju radości, świątecznej magii i oczekiwania na artystyczne wydarzenie. Spektakl przygotowuje Szkolny Teatr Nauczycieli, będzie to Różowy opłatek w reżyserii Barbary Dzikowskiej. To już 11.świąteczna premiera.

Grupa wesołych przedszkolaków siedzących na dywanie

30 listopada w przedszkolu odbyły się zabawy i wróżby andrzejkowe. Tego dnia przedszkolaki i panie bawiły się w strojach andrzejkowych. Dzieci spędziły miło czas, więc na pewno powtórzymy to w przyszłym roku.