logo przytulaczek miśSkładamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w realizację II edycji akcji charytatywnej "Misiaczek Przytulaczek". Przedsięwzięcie realizowane było wspólnie z Komendą Miejską Policji w Toruniu.
W tym roku udało nam się zgromadzić 123 nowe maskotki.
Dnia 25 listopada 2019 roku w Komendzie Miejskiej Policji odbyło się podsumowanie akcji, podczas którego uroczyście wręczyliśmy maskotki policjantom.
KMP w Toruniu otrzymała 110 miśków, 13 maskotek przekażemy Komendzie Powiatowej PSP w Radziejowie.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, przedstawiciele toruńskich Komisariatów Policji oraz Wydziału Ruchu Drogowego, koordynatorzy akcji, przedstawiciele grona pedagogicznego szkoły i Rady Rodziców oraz uczniowie.

Realizatorzy akcji: D. Prokop, A. Barwik, M. Bieńkowska

Zdjęcia na profilu szkoły na FB.

Inne materiały: TVP Bydgoszcz, TV Toruń, Komenda Miejska Policji w Toruniu, Radio ESKA.

dzieci wyścig slalomemW dniu 22.11.2019 nasze Przedszkolaki wzięły udział w imprezie sportowej „Sport jest dla nas”. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział w rozgrzewce oraz we wszystkich konkurencjach. Wszyscy świetnie się bawili, na koniec Przedszkolaki wspólnie zatańczyły przy muzyce. Przedstawiciele grup odebrali dyplomy oraz drobne upominki dla każdego.
dzieci z misiami25 listopada w naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każdy z grupy "Promyczki" przyniósł tego dnia swojego ulubionego misia i zostaliśmy zaproszeni na przyjęcie urodzinowe misia, które odbyło się w świetlicy szkolnej. Były piosenki, tańce, zagadki, a przede wszystkim pyszna zabawa.

Zdjęcia na profilu szkoły na FB.

dzieci na dywanieW piątek w grupie "Promyczki" obchodziliśmy Andrzejki. Każdy z nas przebrał się za ulubioną postać i wróżyliśmy sobie przyszłość. Poznaliśmy nasze przyszłe zawody a wróżka Esmeralda wywróżyła nam szczęśliwy los.

Zdjęcia na profilu szkoły na FB.

napis bezpieczna szkołaW dniu 28.11.2019 w Urzędzie Miasta odbyło się podsumowanie akcji "Bezpieczna szkoła". Dwie równorzędne nagrody - profesjonalny monitoring wizyjny- otrzymała nasza Szkoła oraz SP nr 23. Akcja "Bezpieczna Szkoła" to projekt edukacyjny zorganizowany przez firmę Eltrox, przy współudziale Urzędu Miasta, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia, Michała Zaleskiego. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 14 szkół podstawowych, na które oddało swój głos ponad 19 000, w tym ponad 9700 głosów zdobyła nasza szkoła! Wicedyrektor szkoły p. Anna Barwik wraz z przedstawicielem Rady Rodziców odebrały symboliczne czeki. W najbliższym czasie w szkole zostanie zamontowane 8 nowoczesnych kamer, które będą wspierać istniejący już system monitoringu. Dziękujemy wszystkim osobom, które oddały głos na naszą placówkę, szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych wspaniałych rodziców, dzięki którym nasza szkoła będzie bezpieczniejsza!

Więcej informacji:

Monitoring w nagrodę, Dwie toruńskie szkoły zyskają nowoczesny monitoring, Monitoring w nagrodę, Dla nich bezpieczeństwo to podstawa. Toruńskie szkoły wyróżnione w projekcie, Aktualności toruńskie (od 10:25 min.)

dzieci z maskotkamiUczniowie klas 1-3 przystąpili do realizacji akcji czytelniczej wspieranej przez sieć sklepów Biedronka, a mającej na celu popularyzację codziennego czytania. Dla zachęty otrzymaliśmy materiały ilustracyjne, książki i maskotki. Dzieci czytają pod kontrolą rodziców i zdobywają naklejki. "Patronuje" temu sympatyczny "Gang Słodziaków" - kolorowe, przemiłe maskotki będące bohaterami opowieści Renaty Piątkowskiej.
Słodziaki namieszały i niewątpliwie zachęciły do czytania. I tak trzymać!!!