Ubezpieczenie dzieci w roku szkolnym 2017/2018

logo sp31 155x155

W roku szkolnym 2017/2018 nie będzie w szkole grupowego ubezpieczenia uczniów od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Rodzice indywidualnie ubezpieczają dzieci u wybranego ubezpieczyciela.

Bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

logo pah 250x120Dziękujemy serdecznie Rodzicom, Uczniom, Wychowawcom klas za wsparcie inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, który już po raz drugi ogłosił w naszej szkole akcję "Zamiast kwiatka niosę pomoc". W dniu Święta Edukacji Narodowej zebraliśmy 444,55 zł, które przekażemy na działania Polskiej Akcji Humanitarnej organizującej pomoc dla osób dotkniętych skutkami suszy w Somalii.

Opiekunowie SU 1-3 i 4-7
D. Prokop, A. Motyka
M. Bieńkowska, J. Dudojć

op pierwsza pomoc 2017 2018W klasie 0c odbyło sie szkolenie z pierwszej pomocy.

nowosci

Artykuł redaktor Agnieszki Grądzkiej-Wadych o udziale społeczności szkolnej Gimnazjum w ogólnopolskiej akcji "BohaterON - włącz historię”.

Artykuł do pobrania tutaj.

Anna Motyka, Jolanta Wiśniewska, Magdalena Stankiewicz i klasa 2a

W tym wyjątkowym DNIU pracujący w szkołach dyrektorzy, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci, specjaliści przyjmują życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Szczególnie te ostatnie są dla nich ważne, bo z ogromnym poświęceniem i energią uczą i wychowują młode pokolenie Polaków. Chcą być przewodnikami swoich uczniów na drodze do dorosłości. Pragną, aby każdy z nich czuł, że szkoła jest jego drugim domem, a dobra edukacja i właściwe wychowanie kiedyś - już niedługo - przyniosą plon.

Piękne zdjęcie nauczycielek z naszej szkoły, świętujących w otoczeniu swoich uczniów, zamieścił Dziennik Toruński "Nowości", przypominając charakter DNIA i istotę ŚWIĘTA. Uśmiechnięte maluchy to w takich chwilach najwłaściwsze towarzystwo. Dziękujemy!

Foto: Sławomir Kowalski "NOWOŚCI"

Chłopiec czytający książkę03.10.2017 w Kąciku Małego Czytelnika w bibliotece szkolnej miała miejsce inauguracja ogólnoszkolnej akcji czytelniczej, w której starsi czytają młodszym. Tegoroczną akcję rozpoczął p. dyr. Adam Orgacki, a słuchaczami byli uczniowie klasy 3C wraz z wychowawczynią p. D. Prokop. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z bohaterem książki Łukasza Wierzbickiego "Afryka Kazika".
Szkolna akcja czytelnicza potrwa do czerwca 2018. Już teraz wielu nauczycieli zgłosiło chęć uczestnictwa w naszym przedsięwzięciu.
Czekają nas, uczniów i nauczycieli, miłe spotkania z literaturą.
Europejski Dzień Przywracania Czynności SercaZ okazji "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" Szkoła Podstawowa nr 31 w Toruniu 16 października w godz. 12:00-12:30 weźmie udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Tylko 2 toruńskie placówki oświatowe zdecydowały się podjąć takie wyzwanie. Dlaczego "31"? Ponieważ mamy w tej dziedzinie ważne doświadczenia!