Logo akcji BohaterON - włącz historię!74 lata temu Warszawa walczyła o swoją wolność i honor. Trwało Powstanie Warszawskie - jedno z najważniejszych dla Polaków doświadczeń historycznych. Po prawie pięciu latach niemieckiej i radzieckiej okupacji, naznaczonych cierpieniem, zbrodniami, łapankami i głodem Polacy upomnieli się o swoją Ojczyznę. Trwające 63 dni walki przyniosły dziesiątki tysięcy ofiar wśród powstańców i jeszcze liczniejsze ofiary wśród ludności cywilnej stolicy. Po zdławieniu Powstania Niemcy okrutnie obeszli się z warszawiakami. Ci, którzy przeżyli, trafili do obozów. Równie okrutnie okupant potraktował stolicę – metodycznie burzono i palono ocalałe budynki. Wiernie pokazuje te dramatyczne sceny Roman Polański w swym wybitnym, oskarowym filmie pt. Pianista. W ciągu kilku tygodni wielkie, liczące prawie milion mieszkańców, miasto zamieniło się w gruzowisko. Warszawę zatopiono we krwi i dobito po kapitulacji. Polakom nakazano milczenie o Powstaniu i jego żołnierzach.
Ale wbrew życzeniom polityków, dzieje bohaterskiego miasta i jego POWSTAŃCÓW potoczyły się inaczej. Pamięć przetrwała. Przetrwał też podziw dla ofiary uczestników walk, ich heroizmu i miłości do swego miasta i Ojczyzny. Od 1994 roku systematycznie każdego 1 sierpnia spotykają się na warszawskich Powązkach przy mogiłach POWSTAŃCÓW ich towarzysze broni. Jest ich coraz mniej. Tym bardziej trzeba się spieszyć.
Zostało jeszcze 14 dni, aby złożyć hołd tym, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim. Jak to zrobić? Można wziąć udział w akcji BohaterON - włącz historię.
O szczegółach akcji opowie zainteresowanym Małgorzata Jaskólska 19 września podczas 1.przerwy obiadowej w s.117. Klasy III poznały już zasady akcji, ich obecność nie jest konieczna.
logozs31 1a

Zachęcamy uczniów klas 8 szkoły podstawowej i klas III gimnazjum do udziału w Ogólnopolskim konkursie z zakresu doradztwa zawodowego. Więcej szczegółów na stronie konkursu - link.

plakat, podziękowania

W minioną sobotę 15 września 2018 roku na terenie toruńskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt odbył się coroczny festyn "Na 4 łapach".

logo men

List Minister Edukacji Narodowej Annny Zalewskiej z okazji nowego roku szkolnego 2018/2019.

zestawpodrecznikow

W zakładce ZASOBY - ZESTAW PODRĘCZNIKÓW znajdują się informacje na temat obowiązujących podręczników w roku szkolnym 2018/2019.

Rodzice kupują tylko podręczniki do religii.

ręka z kwiatami, napisDziękujemy serdecznie Rodzicom, Uczniom, Wychowawcom klas za wsparcie inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, który po raz trzeci ogłosił w naszej szkole akcję "Zamiast kwiatka niosę pomoc".
W roku szkolnym 2017/2018 zebraliśmy z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz zakończenia roku szkolnego imponującą kwotę, aż 1560,12 zł. Przekazaliśmy ją na konto Polskiej Akcji Humanitarnej organizującej pomoc dla mieszkańców Somalii.
Nasza szkoła od wielu lat korzysta z pomocy PAH w dożywianiu uczniów z programu "Pajacyk". Cieszymy się, że tym razem to nasi uczniowie, ich rodzice i nauczyciele mogli pomóc innym potrzebującym.
opiekunki SU - Małgorzata Bieńkowska, Dorota Prokop
pedagodzy szkolni - Grażyna Budzyń, Marlena Gutkowska-Kowalska