logo sp31 155x155

Informujemy, że od dnia 1 lutego 2020 roku wpłaty za obiady będą realizowane wyłącznie poprzez przelew bankowy na konto nr 30 1160 2202 0000 0000 6172 5147.

plakat program Haller

Zapraszamy do udziału w obchodach 100.Rocznicy powrotu Torunia do Wolnej Polski. Na naszym profilu na Facebooku publikujemy szczegółowy program obchodów miejskich w dniach 16-18 stycznia 2020 roku.

Plan obchodów 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski w SP 31:

17.01.2020 r. godz. 12:25 - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przez społeczność szkolną przy muralu gen. Józefa Hallera w łączniku na parterze
17.01.2020 r. godz. 18:00-20:30 – "Dobra Noc w Szkole" - wieczór - pełen działań i inicjatyw pomyślanych jako okazja do edukacji nowoczesnej, eksperymentalnej, łączącej naukę z zabawą i rozrywką, pod hasłem przewodnim: 100-lecie powrotu Torunia do wolnej Polski,
7-24 styczeń 2020 r. - "Józef Haller-nasz patron"- cykl lekcji w bibliotece szkolnej dla klas 4-8,
18.01.2020 r. godz. 13:30 - udział Pocztu Sztandarowego, przedstawicieli klas 3-8 wraz z dyrekcją i rodzicami w uroczystościach miejskich pod pomnikiem gen. J. Hallera oraz na Rynku Staromiejskim,
21.01.2020 r. godz. 10:45 - montaż słowno-muzyczny pt. "100 rocznica powrotu Torunia do Macierzy" dla klas 6-8 – obowiązuje strój galowy (łącznik Ip.)

Artykuł www.torun.pl

plakat zaproszenieSpołeczność Szkoły Podstawowej nr 31 przy ul. Dziewulskiego 41b ma zaszczyt zaprosić dzieci, młodzież i ich rodziców w dniu 17.01.2020 r. na niezwykły wieczór - pełen działań i inicjatyw pomyślanych jako okazja do edukacji nowoczesnej, eksperymentalnej, łączącej naukę z zabawą i rozrywką. To już VII edycja naszego autorskiego projektu pod hasłem "Dobra Noc w Szkole".
Zapraszamy Kandydatów do klas 1 i oddziałów przedszkolnych!
Nasza nocna impreza to prawdziwy festiwal nauki - pokazy astronomiczne i chemiczne, warsztaty fotograficzne, plastyczne, kulinarne oraz w zakresie poradnictwa zawodowego, eksperymenty naukowe, gry edukacyjne oraz dydaktyczno-językowe, zajęcia artystyczne i sportowe, zabawy badawcze, literackie i ruchowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty, prezentacje projektów edukacyjnych itp. Aktywności te proponujemy przedszkolakom i uczniom szkoły podstawowej.
Szykuje się uczta nie tylko dla intelektu, ale i dla podniebienia, bo otwarte będą szkolne kawiarenki z dobrą kawą, herbatą i wykwintnymi wypiekami przygotowanymi przez nasze Mamy.
Nie może Państwa zabraknąć!
Zapraszamy 17 stycznia 2020 r. w godz. 18.00 - 20.30 do Szkoły Podstawowej nr 31 przy ul. Dziewulskiego 41 b. Wierzymy, że w piątkowy wieczór znajdziecie Państwo czas, aby z nami przeżyć DOBRĄ NOC W SZKOLE.
uczniowie serduszka zaproszenieUczniowie klasy 3b serdecznie zapraszają Ciebie Kochana Babciu i Ciebie Kochany Dziadku na spotkanie z okazji Waszego Święta, które odbędzie się 24 stycznia 2020 roku w Naszej Szkole o godz. 1230 w sali teatralnej (łącznik 1 piętro).

Uczniowie klasy 3b
z wychowawczynią M. Rogaszewską

uczniowie projekcja na dywanie

W ramach realizacji programu "Zaprogramowani, czyli zespołowo i kreatywnie w świecie robotyki" w czytelni szkolnej w urządzeniu zwanym „Magicznym Dywanem”, został zainstalowany program zajęć wspomagający nauczanie programowania i myślenia komputacyjnego w edukacji wczesnoszkolnej.

Program ten jest praktycznym narzędziem wspomagającym nauczanie programowania w klasach 1 – 3 szkoły podstawowej w oparciu o pakiet edukacyjny "Funkodowanie".
Pakiet edukacyjny "Funkodowanie" składa się z zestawu multimedialnych gier i zabaw przeznaczonych na urządzenie "Magiczny Dywan", posiadające funkcje interaktywnej podłogi i interaktywnego stołu oraz obudowy metodyczno-dydaktycznej, w tym scenariuszy zajęć i kart pracy, które wraz z niniejszym programem stanowią publikację pt. "Funkodowanie w szkole - edukacja wczesnoszkolna".

Ta niesamowita pomoc służy uczniom do zabawy i nauki. Uczniowie klas 1, 2 i 3 bardzo lubią zajęcia z wykorzystaniem tej pomocy multimedialnej.

Zapraszamy wszystkich odwiedzających naszą szkołę w dniu 17.stycznia 2020 roku podczas trwania "Dobrej Nocy" do czytelni szkolnej. Tam będziecie mogli przenieść się w magiczny świat funkodowania.

Zapraszamy - uczniowie klasy 3b
z wychowawcą M. Rogaszewską

licytacja dzieci młodzieżJuż po raz siódmy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Szkole Podtawowej nr 31 w Toruniu. Po raz kolejny pobiliśmy rekord zebranych pieniążków, w tym roku jest to 1829,68!
Bardzo dziękujemy za wsparcie i do zobaczenia za rok.
uczniowie multimedia

"A cóż piękniejszego nad niebo,
które ogarnia wszystko co piękne...”
Mikołaj Kopernik

Właśnie te słowa wielkiego astronoma, zaprowadziły uczniów klasy 3b do dwóch zabytkowych kamienic należących niegdyś do jego rodziny. 20 grudnia 2019 roku dzieci z pomocą pani przewodnik Katarzyny Witkowskiej, zwiedziły Dom Mikołaja Kopernika, który obecnie jest miejscem łączącym najnowsze technologie multimedialne z historyczną materią zabytkowego, średniowiecznego domu. Uczniowie zetknęli się z architekturą XV-wiecznego gotyckiego domu i zabytkami z tej epoki, ukazującymi realia życia codziennego mieszczan we wnętrzach późnośredniowiecznego domostwa. Znajdujące się tam przedmioty pochodzą z wykopalisk archeologicznych z terenów Starego i Nowego Miasta Torunia. Na średniowiecznej więźbie dachowej dzieci obserwowały pokaz rozgwieżdżonego nieba, przypominający, że to właśnie tutaj po raz pierwszy młody Mikołaj skierował swe oczy ku gwiazdom.
Zanim jednak uczniowie odwiedzili Dom Mikołaja Kopernika, odszukali rzeźby zwierząt znajdujących się na terenie Starego Miasta i zapoznali się z ich legendami.
Pełni wrażeń z tak ciekawej lekcji historii miasta wróciliśmy do szkoły.

Mamy dalsze plany dotyczące poznawania naszego rodzinnego miasta. Już 21 stycznia 2020 roku pójdziemy do Teatru Wilama Horzycy na przedstawienie pt.: "Alicja w krainie czarów". Już nie możemy się doczekać...