Komunikat Dyrektora Szkoły - Dni wolne od zajęć dydaktycznych

logo sp31 155x155

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Dzień 2 maja 2024 r. (tj. czwartek), jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 31. Szkoła zapewnia pracującym rodzicom i opiekunom prawnym możliwość opieki nad dziećmi klas 1-3 w godzinach 8:00-15:30.

Warunkiem skorzystania z oferty jest złożenie w portierni szkoły stosownego wniosku o opiekę nad dzieckiem w dzień wolny od zajęć dydaktycznych, jeśli tej opieki potrzebują.

Druki wniosku są dostępne w sekretariacie szkoły, portierni i na stronie internetowej SP 31 (do pobrania tutaj).

Termin złożenia deklaracji – do poniedziałku 29.04.2024 r. do godz. 15:00.

W Szkole Podstawowej nr 31 funkcjonują oddziały integracyjne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego głównie ze względu na autyzm i zespół Aspergera.

Korzystne warunki integracji zarówno dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (do 5 uczniów w klasie integracyjnej), jak i dla uczniów typowo rozwijających zapewnia wsparcie dodatkowego nauczyciela specjalisty i pomocy nauczyciela (model integracji – tutaj).

W organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej wspierają nas w szczególności:

• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczną w Toruniu;
  • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie;
  • Revital Medic Specjalistyczne Gabinety Lekarskie/ Monasti;
  • organizacje pozarządowe oraz inne instytucje działające na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży, w szczególności świetlice środowiskowe i Fundacja "Blisko Dziecka".

Pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole udzielają uczniom nauczyciele, wychowawcy klas oraz specjaliści, w szczególności pedagodzy, specjalista terapii pedagogicznej, neurologopeda oraz psycholog Monasti, świadczący usługi w ramach NFZ (terapia, doradztwo indywidualne, konsultacje, grupowe wsparcie psychoedukacyjne).

Pedagog szkolny zaprasza i zachęca

Pedagog szkolny pracuje z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami/opiekunami, wspiera nauczycieli i wychowawców, współpracuje z wieloma instytucjami, które mają wspomagają właściwe funkcjonowanie szkoły.

Drogi Uczniu spotkaj się z pedagogiem, gdy:

• czujesz, że trudno Ci się zmierzyć samemu z problemami i porażkami,
  • trzeba rozwiązać konflikt, wyjaśnić niejasną sytuację,
  • relacje z kolegami zaczynają zbaczać z właściwych torów,
  • liczysz na wsparcie w podjęciu ważnej decyzji,
  • wiesz, że koleżanka/kolega ma poważny problem i wymaga wsparcia a sam się po nie zwraca.

Nie czekaj aż problemy Cię przerosną… Możesz  liczyć na naszą dyskrecję.
Jesteśmy po to, aby wspierać ucznia w jego rozwoju i dojrzewaniu.
Chętnie posłuchamy także o Twoich sukcesach i radościach.
Prowadzimy indywidualne spotkania z uczniami oraz zespołowe zajęcia na tematy ważne.

Szanowni Rodzice, zachęcamy  do spotkania z  nami,  w szczególności gdy:

• dobro dziecka wymaga, aby podzielić się z pedagogiem ważnymi informacjami o nim,  aby wspólnie określić potrzeby i możliwości rozwojowe oraz edukacyjne Państwa dziecka,
  • szukają Państwo rozwiązań sytuacji trudnych w kwestiach wychowawczych, edukacyjnych i  życiowych,
  • sytuacja zmusza do szukania pomocy materialnej,
  • dziecko boryka się z problemami edukacyjnymi,  rozwojowymi, konfliktami rówieśniczymi,
  • potrzebne jest wsparcie dziecka i rodziny ze strony innych specjalistów,
  • chcesz podzielić się swoimi sukcesami.

Nie czekaj aż problemy Cię przerosną… Możesz liczyć na moją dyskrecję.
Jestem po to, aby Cię wspierać, wspólnie z Tobą poszukiwać rozwiązań trudności.

Szanowni Rodzice, zachęcamy do spotkania z pedagogiem, w szczególności gdy:

• dobro dziecka wymaga, aby podzielić się z pedagogiem ważnymi informacjami o nim, aby wspólnie określić potrzeby i możliwości rozwojowe oraz edukacyjne Państwa dziecka,
  • szukają Państwo rozwiązań sytuacji trudnych w kwestiach wychowawczych, edukacyjnych i życiowych,
  • sytuacja życiowa wymusza poszukiwanie źródeł pomocy materialnej,
  • dziecko boryka się z problemami edukacyjnymi, rozwojowymi, konfliktami rówieśniczymi,
  • potrzebne jest wsparcie dziecka i rodziny ze strony innych specjalistów lub instytucji,
  • chcesz podzielić się swoimi sukcesami.

Spotkajmy się. Wspólnie z Rodzicem, indywidualnie lub w grupie wsparcia, poszukamy rozwiązań problemów, bowiem co dwie głowy to nie jedna…

Z uwagi na specyfikę pracy z uczniem i inne obowiązki pedagoga, prosimy Rodziców, aby ustalali Państwo termin spotkań z pedagogiem wcześniej, w tym telefonicznie - 56 6485128, 56 6500619, przez e-dziennik lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy. Do zobaczenia.

pedagog godziny pracy