logo rekrutacja do klas pierwszych oraz dzieci od 3. roku życia do oddziałów przedszkolnych

baner rekrutacja 2022 2031 przeczytaj

Toruńskie Szkoły Branżowe i Techniczne

baner szkoły branżowe techniczne Toruń

logo napis grafika

Integracja sensoryczna to proces w którym mózg rozpoznaje, segreguje i organizuje bodźce płynące ze zmysłów naszego ciała i otoczenia w taki sposób by można było je wykorzystać do codziennego, celowego działania. (V. Mass)

Podczas terapii SI dziecko pod okiem terapeuty, a często przy jego wsparciu, wykonuje różnorodne ćwiczenia, angażujące całe ciało oraz układy zmysłów (równowagi, propriocepcję - czucie własnego ciała, dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku). Podczas zajęć wykorzystywane są specjalistyczne sprzęty i pomoce, wspierające rozwój ruchowy dziecka, rozwijające orientację przestrzenną, koordynację wzrokowo-ruchową, pobudzające wyobraźnię i kreatywność oraz usprawniające funkcjonowanie w życiu codziennym.

dziecko sznurek wieszanie bieliznydziecko materace kosz

dziecko salka gimnastyczna przyborydziecko salka gimnastyczna przybory

dziecko salka gimnastyczna przyborydziecko salka gimnastyczna przybory przyrządy

dziecko salka gimnastyczna przybory przyrządydziecko salka gimnastyczna przybory przyrządy