certyfikat napisy

Robotyka

Radosna szkoła

Ruch to zdrowie!

Aktywność ruchowa odgrywa bardzo dużą rolę w życiu dziecka, zapewnia jego prawidłowy rozwój. Dzięki niemu kształtuje się napięcie i siła mięśniowa, dziecko jest w stanie poznawać swoje możliwości ruchowe i kontrolować swoje ciało.

Dzieci z klas 1-3 mają do dyspozycji salę gimnastyczną z atrakcyjnym sprzętem sportowym i rekreacyjnym. Podczas zajęć, jak i długich przerw, uczniowie mogą poskakać na trampolinie, pojeździć na hulajnodze, zbudować konstrukcję z dużych, miękkich klocków, zagrać w kręgle, czy skorzystać z zasobu piłek: od piłek do koszykówki po duże piłki do skakania.

dzieci sala gimnastyczna przyborydzieci sala gimnastyczna przybory

Cykliczne wydarzenia i imprezy

Kalendarz wydarzeń i imprez w klasach 1-3 pęka w szwach. W naszej szkole organizujemy cykliczne wydarzenia i imprezy tj.:

• “Bezpiecznie poruszamy się po drodze” - apel edukacyjny
• Zbiórka karmy dla Toruńskiego schroniska
• Szkolny konkurs szachowy
• “Bezpieczne zabawy zimowe” - apel edukacyjny
• Poczta Walentynkowa
• Konkurs matematyczny Kangur
• Konkurs interpretacji prozy i poezji dziecięcej
• Konkurs ekologiczny
• Konkurs ortograficzny
• Szkolny Dzień Sztuki
• Piknik z okazji Dnia Dziecka
• “Bezpieczne wakacje” - apel edukacyjny.

dziecko pluszowy miśpluszowe misie

dzień życzliwości plakatdzieci dyplomy

dzieci dyplomyrękodzieło

konkurs plakatchłopiec sadzenie kwiatów

podziękowanie plakatpodziękowanie dyplom

dzieci szachownica

Szklanka mleka

Nasza szkoła bierze udział w programie "Szklanka mleka". W ramach programu uczniowie spożywają mleko o różnej zawartości tłuszczu, twarożki, sery i jogurty. Celem programu "Szklanka mleka” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.

Od roku szkolnego 2007/2008 Polska jest liderem wśród krajów UE w realizacji programu "Szklanka Mleka".

Owoce w szkole

Program Unii Europejskiej "Owoce w szkole” został powołany do życia jako inicjatywa mająca na celu odwrócenie niekorzystnych tendencji dotyczących zwyczajów żywieniowych dzieci, a w szczególności niewystarczającego spożywania owoców i warzyw.

Program "Owoce w szkole” jest jednym z narzędzi dostępnych dla szkół, dzięki któremu mogą kształtować i rozwijać prozdrowotną edukację najmłodszych uczniów oraz w rzeczywisty sposób wpływać na ich dietę.

Program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Dzieci otrzymują kilka razy w tygodniu porcje owocowo-warzywne, które spożywają w szkole. Dzieciom udostępnia się: • świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki), • świeże warzywa (marchew, paprykę słodką, rzodkiewki), • soki owocowe, warzywne oraz owocowo-warzywne.

Ponadto szkoły podstawowe uczestniczące w programie realizują skierowane do dzieci specjalne zajęcia o charakterze edukacyjnym dotyczące zdrowego odżywiania.

Uwaga! CzytaMY

“Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili” – Wisława Szymborska.

Dzięki regularnemu czytaniu książek poprawia się nasza koncentracja i pamięć. Czytanie uwalnia nas od stresu oraz wpływa korzystnie na nasze uspokojenie. Czytanie książek jest ciekawą przygodą, książka zabiera nas czytelników w wspaniały i nieprzewidywalny świat.

Nasza szkoła wspiera małych czytelników. Dzięki akcji “Uwaga! CzytaMY” uczniowie raz w tygodniu, w trakcie zajęć dydaktycznych sięgają po wybrane książki i przenoszą się w fantastyczny literacki świat.

Robotyka

uczeń stół tablet montaż robotachłopcy stół tablet montaż robota

dziewczynka chłopiec stół tablet montaż robotadziewczynka stół tablet montaż robota

chłopcy na dywanie tablet sterowanie robotemchłopiec stół tablet montaż robota