popielata linia pozioma

Haller flaga napis

Rekrutacja uzupełniajaca do oddziałów przedszkolnych


Szanowni Państwo!

Publikujemy listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych w SP 31 w naborze uzupełniającym (załącznik)

Dyrektor SP 31

Adam Orgacki


 

List Prezydenta Miasta Torunia skierowany do uczniów toruńskich szkół


Zapraszamy do przeczytania listu Prezydenta Miasta Torunia skierowanego do uczniów toruńskich szkół. Link do dokumentu.


 

Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 31 z dnia 29 kwietnia 2020 r.

W związku z otwarciem obiektów sportowych w dniu 4 maja 2020 r., przekazuję Państwu harmonogram funkcjonowania "Orlika" oraz  boiska  szkolnego w SP 31 pod nadzorem animatora i pracowników szkoły.

Z poważaniem
Dyrektor SP 31
Adam Orgacki

harmonogram orlik


młodzież dorośliDnia 18 października odbyło się kolejne ważne dla naszej uczniowskiej społeczności wydarzenie. Uczniowie klas ósmych wraz z nauczycielami odwiedzili dzieci i młodzież z toruńskiego Hospicjum "Nadzieja". To spotkanie było oczekiwane nie tylko przez podopiecznych i personel, ale również przez nas - uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 31. Byliśmy podekscytowani. Była to już nasza druga wizyta w Hospicjum. Podczas pierwszego, bardzo udanego spotkania ósmoklasiści czytali bajki i wiersze podopiecznym zakładu. Tym razem na spotkanie z dziećmi, uczniowie naszej szkoły przygotowali jesienne ozdoby, które wcześniej wykonali pod kierunkiem nauczycieli.
Dzieci i młodzież z Hospicjum czekała na to spotkanie, a my byliśmy ciekawi reakcji dzieci na przyniesione przez nas podarunki. Pragnęliśmy, aby piękna, złota jesień wkroczyła do pomieszczeń, w których na co dzień przebywają, dlatego wykonaliśmy bukiety z barwnych liści oraz stroik z kolorowych kwiatów. Wszystko po to, by wywołać uśmiech na ich twarzach.
Udało się! - spotkanie z dziećmi i młodzieżą w Hospicjum dało wszystkimd użo radości, ale też skłoniło do refleksji. Młodzież z naszej szkoły przekonała się, jak wiele można doznać przyjemności z dawania siebie drugiemu człowiekowi. Bo choć podopiecznym Hospicjum bardzo spodobały się przyniesione przez nas prezenty, to jednak nie one były najważniejsze. Tego dnia ważniejsze było spotkanie z drugim człowiekiem, wspólna rozmowa, życzliwość, uwaga i poświęcony sobie czas. Skłoniło to nas do refleksji, jak często niewiele trzeba, by wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka i sprawić, by poczuł się ważny i szczęśliwy. To właśnie dostrzegliśmy w oczach podopiecznych zakładu. Zostało to również zauważone przez personel Hospicjum, a Pani wiceprezes Magdalena Nałęcz bardzo mile nas przyjęła.
Po powrocie do szkoły i na nas czekała niespodzianka - otrzymaliśmy miły tekst i zdjęcie, które zostało zamieszczone na stronie internetowej Hospicjum "Nadzieja" w Toruniu.
W nas pozostały refleksje, że dawanie ludziom radości wcale nie jest trudne, powoduje zadowolenie u obydwu stron i jest ważne zarówno w życiu dzieci, jak i dorosłych.