popielata linia pozioma

Haller flaga napis

Rekrutacja uzupełniajaca do oddziałów przedszkolnych


Szanowni Państwo!

Publikujemy listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych w SP 31 w naborze uzupełniającym (załącznik)

Dyrektor SP 31

Adam Orgacki


 

List Prezydenta Miasta Torunia skierowany do uczniów toruńskich szkół


Zapraszamy do przeczytania listu Prezydenta Miasta Torunia skierowanego do uczniów toruńskich szkół. Link do dokumentu.


 

Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 31 z dnia 29 kwietnia 2020 r.

W związku z otwarciem obiektów sportowych w dniu 4 maja 2020 r., przekazuję Państwu harmonogram funkcjonowania "Orlika" oraz  boiska  szkolnego w SP 31 pod nadzorem animatora i pracowników szkoły.

Z poważaniem
Dyrektor SP 31
Adam Orgacki

harmonogram orlik


logozs31 1aŚwiatowy Dzień Świadomości Autyzmu, przypadający na 2 kwietnia jest jedną z inicjatyw, które mają propagować wiedzę w kwestii autyzmu. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem był kolor niebieski. Prowadziliśmy szereg działań edukacyjnych i informacyjnych. Wszystko po to, aby zwiększyć wiedzę o spektrum autyzmu.
Ubrane na niebiesko dzieci z wszystkich klas przygotowały tematyczne plakaty na wystawę. W klasach zostały przeprowadzone zajęcia integracyjne przybliżające szczególnie typowo rozwijającym się uczniom czym jest autyzm. Mogliśmy podziwiać piękne przedstawienie Szkolnego Teatrzyku Integracyjnego na motywach baśni "Śpiąca Królewna". Młodsi uczniowie oddziałów integracyjnych wyruszyli na teren pobliskich osiedli odwiedzając okoliczne przedszkola, wręczając niebieskie balony i ulotki propagujące wiedzę na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. Wzorem poprzednich lat i w tym roku z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum wzięli udział w konkursie. Uczestnicy zmierzyli się nie tylko z pytaniami sprawdzającymi wiedzę na temat życia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i obchodów międzynarodowego święta. Mieli też okazję wykazać się pomysłowością i empatią, opisując sposoby pomocy w konkretnych sytuacjach. Nie zabrakło też słodkich akcentów świętowania, uczniowie Klubu Szkolnej Młodzieży umilili nam ten Dzień (i kolejne również) otwierając "Niebiańską Kawiarenkę" z pysznymi wypiekami.
Wierzymy, że aby zmienić świat dla osób z autyzmem wystarczy je zrozumieć. Zrozumieć trudności, z którymi się zmagają. Zrozumieć odmienność. Pomóc im zrozumieć nasz świat i być w nim szczęśliwymi.
Zrozumieć, aby przez wspólne działania zmienić ich życie na lepsze.
 
O nas w mediach: Telewizja Toruń (od 9:30), Radio PIK, Toruń ESKA, GRA.FM