popielata linia pozioma

uczniowie napis flagi Haller

Uczniowie naszej szkoły już kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,BohaterON w Twojej Szkole. Włącz historię!” W tym roku, zgodnie z sugestią organizatora uczniowie nie wykonywali kartek, laurek dla Powstańców, ale dokonywali wpisów na stronie dumnizpowstancow.pl. Uczniowie klas 4 b i 6a wykonali także napisy i plakaty, w których wyrazili swoją pamięć i wdzięczność dla uczestników Powstania Warszawskiego.

Uczniowie klasy 8 c wzięli udział w akcji realizując jeden ze scenariuszy dla tej grupy wiekowej. Najpierw na lekcji historii obejrzeli film ,,Co za historia – Powstanie Warszawskie”, a następnie pracując w grupach wykonywali infografiki dotyczące Powstania Warszawskiego.

Wszyscy uczniowie chętnie i z zaangażowaniem wzięli udział w projekcie, a zapoznając się z losami bohaterów, którzy w chwili Powstania byli często ich rówieśnikami, mogli wzmocnić swoje poczucie tożsamości narodowej i postawy patriotyczne. PAMIĘTAMY – DZIĘKUJEMY.

Wpisów na stronie dumnizpowstancow.pl można dokonywać do końca listopada. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili.

Więcej informacji: link.