popielata linia pozioma

logo napis laboratoria przyszłości

Nasza szkoła w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie finansowe na zakup narzędzi i pomocy dydaktycznych potrzebnych w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych, technicznych i przyrodniczych, samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności matematycznych, inżynierii oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Otrzymane środki finansowe zostały przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy (pracownia informatyczna, pracownia audio-wideo, pracownia krawiecka, pracownia kuchenna), sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności dzieci i młodzieży.

Pierwszą transzę (60% otrzymanego wsparcia) przeznaczono na zakup sprzętu elektronicznego, multimedialnego, technicznego oraz pracowni krawieckiej i kuchennej. W ramach programu zakupiono:

  • drukarkę 3D wraz z akcesoriami i filamentami, zestawy z mikrokontrolerami, stacje lutownicze;
  • elementy wyposażenia studia audio-wideo: m. in. aparat cyfrowy z obiektywem i kartą pamięci, lampy oświetleniowe, statywy, tła, gimbal;
  • elementy wyposażenia pracowni krawieckiej: m. in. maszyny do szycia, zestawy igieł krawieckich, nożyc, akcesoriów do maszyn do szycia;
  • elementy wyposażenia pracowni kuchennej: m. in. kuchenki elektryczne z piekarnikiem elektrycznym, lodówka, blender, opiekacz, mikser, zastawy garnków, patelni, meble, szafki kuchenne.

Sprzęt będzie użytkowany na zajęciach szkolnych m. in. technice, plastyce, muzyce, informatyce, zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego oraz na innych (w zależności od realizowanych treści edukacyjnych) zajęciach przedmiotowych, a także na zajęciach pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania.

Efekty pracy z całym sprzętem zakupionym w ramach programu będzie można zobaczyć w naszych mediach społecznościowych na szkolnej stronie i na Facebooku.

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci