Józef Piłsudski fotografia public domain

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 31 w Toruniu ma zaszczyt zaprosić Rodziców uczniów SP nr 31w Toruniu na wykład dr. Ilony Zaleskiej - wykładowcy w Instytucie Historii i Archiwistyki UMK - pt. "Józef Piłsudski wobec tradycji Powstania Styczniowego".

Stanowi on część projektu historyczno-filmowego, pt. "Powstanie Styczniowe na kartach historii i na ekranie", realizowanego w SP nr 31 w Toruniu w 160. rocznicę wielkiego zrywu narodowego. Zostanie wygłoszony 17.04.2024 r. w łączniku na 1.piętrze szkoły. Początek - godz. 13.45.

Anna Barwik

sędzia w todze z grupą dzieci

W klasie 1b mieliśmy niezwykłego gościa. Odwiedziła nas ciocia Przemka, sędzia Sądu Rejonowego w Toruniu. Przedstawiała nam na czym polega praca sędziego, jak odróżnić sprawę karną od cywilnej, a także odróżnić togi w zależności od wykonywanego zawodu prawniczego. Pozwoliła nam również przymierzyć togę oraz łańcuch sędziowski. Odpowiedziała na bardzo ciekawe pytania dzieci i zaprosiła na zwiedzania Sądu Rejonowego, z czego na pewnie skorzystamy😊.

logo trójkąt dłonie 31

Nasza szkoła przystąpiła do projektu WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI.

Prosimy o wsparcie!!!

Akcja trwa do 17.04.2024.

Więcej informacji: link.

uczniowie z zajączkami z recyklingu

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, uczniowie z klas 5 wykonali zajączki z recyklingu. Klasa 5a z wytłoczek po jajkach, a uczniowie z 5b nadali drugie życie skarpetom. Zawsze w szafie znajdzie się jedna nie do pary!

uśmiechnięte dzieci z zajączkami

Niech z okazji Wielkiej Nocy