logo trójkąt dłonie 31

Od 27 lutego 2023 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Szczegóły znajdują się na stronie www.torun.pl - link.

Zarządzenie nr 18 Prezydenta Miasta Torunia z dnia 18.01.2023 w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, a także terminów składania dokumentów do oddziałów sportowych klas wyższych niż klasa I oraz oddziałów dwujęzycznych w szkole podstawowej w roku szkolnym 2023/2024 - link.

rysunki napisy

Celem konkursu było promowanie właściwych zachowań w mediach społecznościowych. Laureat (w kategorii klas 4-6) - Alan Leśniewski (kl. 4a). Laureat (w kategorii klas 7-8) – Oliwier Zapała (kl. 7b).

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Życzymy wszystkim uczniom, aby czas ferii zimowych udało się spędzić w miłej, rodzinnej atmosferze, z dobrymi relacjami rówieśniczymi, pełnymi przygód, z pozytywnymi kontaktami w mediach społecznościowych i w miarę możliwości z małą ilością czasu na internet.

dzieci uśmiech

Dzień Wiewiórki w Polsce i na świecie obchodzimy 21 stycznia. Święto ustanowiła miłośniczka przyrody Christy Hargrove. A dlaczego akurat styczniowa data? Wcale nie została wybrana przypadkowo. Zima to dla wiewiórek trudny okres. Ludzie powinni więc w tym czasie o nich pomyśleć i nauczyć się im pomagać. Dzieci z grupy "Wiewiórki" dokarmiając ptaki ziarenkami na szkolnym terenie, mają nadzieję, że wiewiórki również trafią do tej stołówki. Podczas Dnia Wiewiórki było mnóstwo zabaw, tańce przy piosence „Wiewióreczka mała”, były ciekawostki o wiewiórkach, przeliczanie orzechów i podwieczorek w kształcie wiewiórki z dżemem lub nutellą. Każda "Wiewióreczka" wróciła do domu z samodzielnie zrobioną wiewiórką.

kobieta mężczyzna popiersie sztandar

W naszej szkole zagościł p. Jacek Rutkowski, prezes firmy MAT BUD Materiały Budowlane, aby podarować nam wyjątkowy prezent: medal - popiersie Mikołaja Kopernika, autorstwa artysty z Łążyna, p. Bogusława Ziółkowskiego, wykonany z okazji 550. rocznicy urodzin naszego wielkiego astronoma. W zamian podarowaliśmy p. Rutkowskiemu portret gen. J. Hallera, wykonany przez ucznia naszej szkoły.

Zdjęcia z imprezy - link

diagram

plakat informacja Haller napisy

"Patriotyczny Tydzień" w naszej szkole dobiegł końca. Był to czas realizacji wielu przedsięwzięć, akcji, inicjatyw. Wszystkie on służyły ważnym celom zarówno edukacyjnym, jak i wychowawczym. Zakładały poznawanie przez uczniów wydarzeń historycznych, związanych z dziejami Torunia, oraz poszerzanie wiedzy na temat Józefa Hallera - patrona szkoły od marca 2000 r. Wtedy właśnie rezygnując z anonimowości, wybraliśmy tego wielkiego Polaka na swojego patrona. I od tego czasu kolejne roczniki uczniów poznają jego zasługi dla Niepodległej i podziwiają wojskowy geniusz. W przeszłości podjęliśmy wiele działań, których celem było poznanie i zrozumienie działalności "Błękitnego Generała" na rzecz polskiej suwerenności.

W tygodniu - który za nami - odbyły się specjalne lekcje, wykłady, konkursy wiedzy. Uczniowie obejrzeli filmy, które pokazały naszą historię sprzed stu laty, wykuwanie granic Rzeczypospolitej, trudne lata dźwigania się Polski ze zniszczeń i upadku spowodowanego zaborami. Stworzyli własne małe formy filmowe, pozostające w kontekście tematycznym "Patriotycznego Tygodnia". Przygotowali, pod kierunkiem polonistek, piękny montaż słowno-muzyczny pt.”Powrót Torunia do Polski”. Uczestniczyli w miejskich uroczystościach pod pomnikiem bohatera niepodległości Pomorza i Torunia.

Maluchy z kl. I-III podjęły działania plastyczne w zakresie rysunku, starsze dzieci – w zakresie dzieła malarskiego. Tematem obu form artystycznej wypowiedzi był Józef Haller. Działalność plastyczną uczniów poprzedziły pogadanki nauczycielek, bo konkursy zakładały integrację historii i plastyki. Powstały specjalne wystawy.

W ramach "Halleriady w Szkole" po korytarzach i klasach podróżował "Pociąg pełen wiedzy", pomyślany jako ruchoma wystawa edukacyjna, prezentująca najważniejsze wiadomości nt. patrona szkoły i jego związków z grodem Kopernika. W roli wagoników wystąpili drugoklasiści. Ponadto młodsi uczniowie rozwiązywali krzyżówki, kolorowali czarno- białe portrety "Błękitnego Generała" i wyszukiwali różnice na podobiznach twórcy polskiej niepodległości.

Wszystkie te działania oprócz celów edukacyjnych zakładały ważne cele wychowawcze- patriotyczne i regionalne wzrastanie, kształtowanie więzi z wielką i małą ojczyzną, budzenie dumy z dokonań najwybitniejszych Polaków.

.