ikona słuchawki telefonicznej i napis awaria

Informujemy o braku łączności telefonicznej. O przywróceniu łączności poinformujemy na profilu Szkoła Podstawowa nr 31 im. gen. Józefa Hallera w Toruniu i stronie internetowej szkoły.

uczeń układa na szkle niebieskie pionki

Panel świetlny led to doskonały sposób na urozmaicenie zajęć. Uczy o łączeniu barw i zachowaniu światła, można go wykorzystać na różne sposoby. Zabawa nim daje dużo frajdy ale również wpływa na integrację sensoryczną.

Więcej informacji: link.

dzicei łowią za pomocą wędki śmieci wykonane z papieru

Dnia 11 kwietnia "Profesor Banon" poprowadził dla wszystkich dzieci z oddziałów przedszkolnych zajęcia o ekologii i śmieciach, których jest coraz więcej. Dzieci poprzez zabawę nauczyły się dbać o planetę i segregować śmieci. Przedszkolaki zobaczyły i dowiedziały się jakie zabawki można wykonać z odpadów. Było mnóstwo radości, emocji i nauki.

Więcej informacji: link.

dzieci przyglądają się kolorowym makietom

Dinozaury to temat, który od zawsze fascynuje najmłodszych. Przedszkolaki przeniosły się w magiczny sposób w świat prehistorycznych gigantów. Przygotowane różnorodne aktywności edukacyjne dostarczyły dzieciom rozrywki, lecz także poszerzyły ich wiedzę na temat dinozaurów i epoki, w której żyły.

plakat napisy informacja

Szkolny Teatrzyk Integracyjny podnosi kurtynę dla naszych uczniów, przedszkolaków oraz specjalnych gości.

W dniach 15-18 kwietnia aktorzy STI zaprezentują na szkolnej scenie sztukę pt. "Królowa Śniegu" opartą na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Autorki teatralnego widowiska- pp. Ewa Sadowska, Lidia Furmańska, Katarzyna Król-zadały sobie wiele trudu, aby przełożyć utwór duńskiego baśniopisarza na system teatralnych znaków. Wykorzystały nie tylko słowo, gestykę, mimikę i aktorski kostium. Również rekwizyty, dekoracje, efekty dźwiękowe, światło i muzykę. Aktorzy STI to w większości uczniowie z ASD z klas I i II, którzy przygodę z teatrem traktują bardzo poważnie. Z radością uczestniczyli w próbach i poznawali tajniki artystycznego rzemiosła. Starały się sprostać zadaniom, które postawiły przed nimi opiekujące się zespołem panie terapeutki. Nie było to łatwe! Oznaczało poważny wysiłek, liczne spotkania, wytrwałą naukę i kształcenie umiejętności. Zamiast na podwórkowe zabawy dzieci poświęcały czas i energię na staranne przygotowanie teatralnej premiery. Już niebawem okaże się, że było warto!

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu obchodzonego w miesiącu kwietniu Szkolny Teatrzyk Integracyjny przedstawi inscenizację baśni H. Ch. Andersena pt. "Królowa Śniegu". Mali aktorzy zaproszą do świata baśni młodsze klasy (1-3) i grupy przedszkolne Szkoły Podstawowej nr 31 w Toruniu. Dzieci postarają się również zaczarować rodziców i zaproszonych gości oraz kolegów i koleżanki z zaprzyjaźnionych przedszkoli: Alfik, Bajkowy Dworek i Koci Łapci. Przedstawienie będzie odbywać się na łączniku pierwszego piętra Szkoły Podstawowej nr 31 w Toruniu.

Zapraszamy.

plakat napisy informacja