Rekrutacja 2018 2019Rekrutacja 2018 2019Rekrutacja 2018 2019

Logo rekrutacji do klas pierwszych oraz dzieci od 3. roku życia do oddziałów przedszkolnych

Logo szkoły

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W dniu wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych tj. 1 czerwca 2018 r. szkoła zapewnia uczniom, których rodzice pracują, opiekę w godzinach od 08:00 do 15:30.

Do wtorku 29.05.2018 r. godz. 12:00 do sekretariatu szkoły należy złożyć pisemną prośbę o opiekę nad dzieckiem. Druki z prośbą do wypełnienia są dostępne w sekretariacie szkoły lub do pobrania tutaj.

Od października 2016 r. funkcjonuje Szkolne Koło Gimnazjalisty, jest to autorski program skierowany do nastolatków z autyzmem/zespołem Aspergera i typowo rozwijających się rówieśników, którego celem jest nawiązanie relacji z rówieśnikami oraz rozwijanie kompetencji komunikacyjnych i społecznych, poprzez realizacje wyznaczonych zadań i wspólne spędzanie czasu. Grupę zawiązały i prowadzą p. Anna Barwik, Małgorzata Fedrau i Agnieszka Umińska.
Uczniowie dobrani są w pary celowo, początkowo pracują w małych grupach nad wyznaczonymi zadaniami, które później prezentują wobec reszty zespołu. Każde spotkanie dotyka deficytowych sfer funkcjonowania osób z zaburzeniami rozwoju. Uczniowie ze spektrum autyzmu przy pomocy typowo rozwijających się kolegów uczą się nazywania i rozpoznawania emocji, nawiązywania interakcji, prowadzenia dialogu. Spotkania stanowią dla osób ze spektrum autyzmu  okazję do podzielenia się z innymi swoimi zainteresowaniami, mocnymi stronami, trudnościami, uczuciami i opiniami na różne tematy. Oprócz części zadaniowej jest również czas na wspólne spędzanie czasu przy herbatce i ciastku.