mbank 2017

telefon 2 200x200

Informujemy, że awaria sieci telefonicznej została usunięta.

pomocp p

W SP i Gimnazjum funkcjonują oddziały integracyjne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego głównie ze względu na autyzm i zespół Aspergera.

Od 3 do 5 uczniów w klasie integracyjnej, wsparcie dodatkowego - nauczyciela specjalisty i pomocy nauczycielskiej, tworzy korzystne warunki integracji zarówno dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jak i dla uczniów typowo rozwijających się (model integracji – tutaj).

W organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej wspierają nas w szczególności:
  • rodzice uczniów;
  • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczną w Toruniu;
  • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie;
  • inne szkoły i placówki;
  • organizacje pozarządowe oraz inne instytucje działające na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży, w szczególności – Stowarzyszenie WIOSNA, Polska Akcja Humanitarna, Miejski Ośrodek Edukacji i Profilaktyki Uzależnień, Toruńskie Centrum CARITAS, Klub Osiedlowy SM "JANTAR", Fundacja "Blisko Dziecka".

Pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole udzielają uczniom nauczyciele, wychowawcy klas oraz specjaliści, w szczególności pedagodzy (w tym także pełniący funkcję doradcy zawodowego), specjalista terapii pedagogicznej, neurologopeda i socjoterapeuta.

Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia w licznych kołach zainteresowań i na zajęciach sportowych.

Wyrównujemy szanse edukacyjne uczniów przez organizowanie:
  • zajęć dydaktyczno – wyrównawczych w zakresie większości przedmiotów nauczania;
  • zajęć specjalistycznych:
    • logopedycznych
    • korekcyjno- kompensacyjnych,
  • rewalidacyjnych
  • indywidualnej pomocy w nauce udzielanej przez wolontariuszy Akademii Przyszłości Stowarzyszenia WIOSNA dla 30 uczniów (strona Akademii Przyszłości - tutaj );
  • zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu oraz planowaniem kształcenia i kariery zawodowej dla uczniów Gimnazjum.

Prowadzimy w szkole gimnastykę korekcyjno–kompensacyjną dla uczniów SP z wadami postawy ciała.

Pedagog szkolny to negocjator, powiernik, mediator.

Pedagog szkolny pracuje z dziećmi i ich rodzicami / opiekunami, wspiera nauczycieli i wychowawców, współpracuje z  wieloma instytucjami, które mają wpływ na właściwe funkcjonowanie szkoły.
Zapraszamy dzieci i młodzież, zawsze kiedy jest taka potrzeba, w szczególności Drogi Uczniu spotkaj się z pedagogiem, gdy:

• czujesz, że trudno Ci się zmierzyć samemu z problemami i porażkami,
  • trzeba rozwiązać konflikt, wyjaśnić niejasną sytuację,
  • relacje z kolegami zaczynają zbaczać z właściwych torów,
  • liczysz na wsparcie w podjęciu ważnej decyzji,
  • wiesz, że koleżanka/kolega ma poważny problem i wymaga wsparcia a sam się po nie zwraca.

Nie czekaj aż problemy Cię przerosną… Możesz  liczyć na naszą dyskrecję.
Jesteśmy po to, aby wspierać ucznia w jego rozwoju i dojrzewaniu.
Chętnie posłuchamy także o Twoich sukcesach i radościach.
Prowadzimy indywidualne spotkania z uczniami oraz zespołowe zajęcia na tematy ważne.

Szanowni Rodzice, zachęcamy  do spotkania z  nami,  w szczególności gdy:

• dobro dziecka wymaga, aby podzielić się z pedagogiem ważnymi informacjami o nim,  aby wspólnie określić potrzeby i możliwości rozwojowe oraz edukacyjne Państwa dziecka,
  • szukają Państwo rozwiązań sytuacji trudnych w kwestiach wychowawczych, edukacyjnych i  życiowych,
  • sytuacja zmusza do szukania pomocy materialnej,
  • dziecko boryka się z problemami edukacyjnymi,  rozwojowymi, konfliktami rówieśniczymi,
  • potrzebne jest wsparcie dziecka i rodziny ze strony innych specjalistów.

Chętnie poradzimy i wspólnie z Rodzicem oraz innymi nauczycielami poszukamy rozwiązań  problemów, bowiem co dwie głowy to nie jedna…

Zadania pedagoga szkolnego szerzej określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Z uwagi na specyfikę pracy z uczniem i inne obowiązki wynikające z zadań pedagoga, nie zawsze jesteśmy dostępne w gabinecie. Stąd prośba do Rodziców, aby w sprawach  istotnych  i wymagających czasu,  ustalali Państwo z nami  wcześniej termin spotkań, w tym telefonicznie - 56  6485128,  56 6500619.
Zapraszamy. Do zobaczenia.

GODZINY PRACY PEDAGOGÓW
dzień tygodnia  SZKOŁA PODSTAWOWA
(oddziały 0, kl. 1-3)
SZKOŁA PODSTAWOWA (kl. 4-6)
Marlena Gutkowska Grażyna Budzyń
Pedagog Świetlica
poniedziałek 11:00 - 13:00 13:00 - 17:00 11:30 - 15:30
13:30 - 14:30 zajęcia
wtorek 10:30 - 12:40 06:30 - 09:30
09:40 - 10:40 zajęcia
12:40 - 13:40 zajęcia
13:30 - 14:30 zajęcia
środa 10:30 - 12:30 12:30 - 14:30
09:30 - 10:30 zajęcia
14:30 - 15:30 zajęcia

12:30 - 13:15 zajęcia
czwartek 09:30 - 10:30
12:30 - 13:30 zajęcia
09:50 - 10:35 zajęcia (co 2 tydz.)
piątek 09:30- 11:30 07:30 - 09:30 09:30 - 13:30