Komunikat Dyrektora Szkoły - Dni wolne w okresie świątecznym

logo sp31 155x155

Szanowni Rodzice!!!

Szkoła zapewnia pracującym rodzicom i opiekunom prawnym możliwość opieki nad dziećmi w okresie świątecznym 2018 r. (24, 27, 28 i 31 grudnia)
Warunkiem skorzystania z oferty jest złożenie w sekretariacie Szkoły pisemnej prośby o opiekę nad dzieckiem w dniu wolnym od zajęć dydaktycznych w godzinach od 8:00 do 15:00, jeśli tej opieki potrzebują.
Druki wniosków są dostępne w sekretariacie szkoły lub do pobrania tutaj.
Termin złożenia deklaracji – do czwartku 20.12.2018 r. godz. 12:00.

W oddziałach integracyjnych do grupy uczęszcza od 3 do 5 dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na autyzm, w tym zespół Aspergera..
W pełnym uczestnictwie w zajęciach wspierają ich tak zwani nauczyciele "cienie". W każdym z oddziałów jest to nauczyciel wspomagający oraz pomoc pedagogiczna. Dzięki możliwości pracy w relacji jeden na jeden nauczyciel "cień" stopniowo wprowadza dziecko z autyzmem do grupy oraz umiejętnie wycofuje się na rzecz nauczyciela prowadzącego.

W oddziałach funkcjonują równorzędne płaszczyzny integracji:
  • praca indywidualna – dziecko uczy się i bawi w osobnym pomieszczeniu na terenie przedszkola w obecności nauczyciela "cienia"
  • praca z małą grupą – dwoje - troje pełnosprawnych dzieci uczy się i bawi z uczniem z autyzmem
  • praca z całą grupą w obecności i z pomocą osoby dorosłej, która pełni rolę "cienia"
  • samodzielne przebywanie z grupą ucznia z autyzmem
Wszystkie płaszczyzny integracji współwystępują jednocześnie i nawzajem się przenikają.