popielata linia pozioma

Opis placówki
Oddziały przedszkolne zajmują w SP nr 31 w Toruniu szczególne miejsce. Zlokalizowane są w odrębnym skrzydle budynku, gdzie pomieszczenia i łazienki dostosowane są do dzieci w wieku 3-6 lat. Sale zajęć wyposażone są w kolorowe meble, stoliczki i krzesła odpowiednie do wzrostu dzieci oraz przestrzeń do zabawy z dużą ilością atrakcyjnych zabawek. Zajęcia ruchowe prowadzone są w odrębnym pomieszczeniu – kolorowej sali gimnastycznej, przystosowanej do potrzeb małego dziecka.
Atut naszych oddziałów przedszkolnych to mało liczne grupy integracyjne na poziomie 5-cio i 6-ciolatków, gdzie ilość dzieci nie przekracza liczby 20. W Klasie integracyjnej są 3 osoby dorosłe, ponieważ oprócz wychowawcy obecny jest nauczyciel specjalista oraz pomoc pedagogiczna. Kadrę stanowią nauczyciele posiadający pełne kwalifikacje do pracy w przedszkolu. Dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju konstruowany jest indywidualny program. Rodzic zawsze może obserwować swoje dziecko podczas zajęć, aby móc współdecydować w podejmowaniu działań dydaktycznych i terapeutycznych.
Zajęcia zorganizowane są w trybie jednozmianowym. 5-cio i 6-ciolatki z oddziałów przedszkolnych jedzą wspólnie śniadanie o stałej porze w stołówce szkolnej, 3 i 4-latki w swojej sali zajęciowej. Szkoła oraz oddziały przedszkolne objęte są programem „Mleko w szkole”, dzięki czemu możemy kształtować dobre nawyki żywieniowe u naszych dzieci. Ponadto stołówka szkolna serwuje zdrowe i smaczne obiady.
Nasze oddziały przedszkolne odgrodzone są przeszklonymi drzwiami od reszty placówki. Bezpieczeństwo maluchów zwiększone jest dzięki monitoringowi zlokalizowanemu wewnątrz, jak i wokół budynku. O zdrowie naszych dzieci dba pielęgniarka, której gabinet działa na terenie naszej placówki. Szkoła regularnie przechodzi kontrole przeciwpożarowe i sanepidowskie, co pozwala nam zapewnić, iż Państwa dzieci uczęszczają do bezpiecznej placówki. W minionym roku wzrósł komfort przebywania w naszej szkole, z powodu ocieplenia budynku. Na szczególną uwagę najmłodszych zasługuje plac zabaw, który niedawno powstał na terenie placówki.
Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych maluchów, których domeną jest nieodparta chęć poznawania otaczającego świata, realizujemy projekt edukacyjny zorientowany na doświadczenia. Dzięki aktywnemu działaniu, czynnemu uczestnictwu w licznych eksperymentach, przy wykorzystaniu teleskopu, mikroskopu i lupy, dzieci zaspokajają swoją naturalną ciekawość i żądzę wiedzy, poszerzają horyzonty myślowe i rozumieją szereg zjawisk, z którym stykają się na co dzień. Efektem tych działań są niezliczone pytania, którymi zasypują nas dzieci, chcąc poznać, dotknąć i doświadczyć wszystkiego co bliskie i dalekie.
W swojej ofercie posiadamy bogaty wachlarz zajęć dodatkowych i specjalistycznych (m. in. terapię logopedyczną, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia rewalidacyjne, piłkę nożną, zajęcia komputerowe, zajęcia "Tańczące Nutki", "Śpiewające Brzdące", "Mały Artysta", "Bajkoterapia") oraz cykliczne imprezy integracyjne (bal karnawałowy, "Dobra Noc w szkole", gry dydaktyczne, obchody święta Pluszowego Misia) i sportowe ("Bezpiecznie, zdrowo i wesoło").

 

NASZE ODDZIAŁY
     
MISIE 3-4 - latki
  MOTYLKI 4-5 - latki
troskliwe misie   troskliwe misie
Kto przytuli, gdy Ci smutno? Kto pocieszy, gdy Ci źle? A może potrzebujesz towarzysza do wspólnej zabawy? Odpowiedź jest prosta: Troskliwe Misie! Misie zawsze są blisko, gdy tylko potrzebny jest ktoś zarówno do przytulenia, jak i do wspólnych figli. Troskliwe Misie trzymają się razem, bo radość jest wtedy większa, zabawa raźniejsza, a nauka łatwiejsza. Bo nasze Misie, jak na maluszki przystało dużo się bawią, śpiewają i tańczą. Ale dobrze wiedzą, że zabawa to nie wszystko… Są także dzielnymi zuchami, poznającymi świat, w który wkraczają odważnie i starają się go zrozumieć. Jak na Troskliwe Misie przystało dbają o innych ludzi, pomagają sobie nawzajem, uczą się troszczyć o rośliny i zwierzęta.   Jak daleko można polecieć gdy ma się skrzydła? Na pewno tam gdzie wzrok nie sięga, po horyzont. Nasze Motyle codziennie rozwijają swoje skrzydła przez zdobywanie nowej wiedzy, umiejętności, gdy nabywają pewności siebie. Motyle mienia się wszelkimi kolorami, jak kolorowa potrafi być zabawa w najlepsze? Gdy rozłożą swoje skrzydła mogą polecieć w najbliższą okolicę, odnaleźć wiosnę na łące, albo też polecieć nieco dalej, aby poznać toruńska starówkę i jej legendy, zawitać do kina czy do teatru. Rodzice mogą obserwować jak ich pociechy codziennie uczą się przez zabawę czegoś nowego i jak motyle rozwijają skrzydła wznosząc się w świetlaną przyszłość.
PODRÓŻNICY 5-6 - latki
  ODKRYWCY 5-6 latki
podroznicy   odkrywcy
Gdzie mieszkają kangury? Skąd pochodzą tulipany? Kto mieszka w igloo? Czym można dojechać do kina, a czym daleko do Afryki? Podróżnicy wiedzą, że warto podróżować, dlatego codziennie wsiadają do autobusu, pociągu lub statku z papieru, czy też wyśpiewanego samolotu i z biletem w ręku odkrywają różne zakątki świata. Podczas tych wojaży przeżywają niezapomniane przygody, poznają nowych ludzi, ich zwyczaje, tamtejszą przyrodę i zwierzęta. Okrywają, że otaczający nas świat jest niezwykle różnorodny, piękny i warto się mu przyjrzeć z bliska. Dobrze znane są im zwierzęta mieszkające w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym, przyroda Parku Bydgoskiego i przestrzeń kosmiczna Planetarium. Chętnie też penetrują różne kraje świata, wybierając się w wirtualną podróż palcem po mapie.   Jak wygląda Kosmos? Kim był Mikołaj Kopernik? Z czego piecze się pierniki? Gdzie znaleźć anioły mieszkające w Toruniu? Na te pytania Odkrywcy odpowiadają sobie poznając nasze miasto z aparatem fotograficznym w ręku, podziwiając nocne niebo w Planetarium i zwiedzając zakątki Muzeum Mikołaja Kopernika. Dzięki licznym eksperymentom, w jednej chwili to, co było tajemnicą, staje się oczywiste i każdy mały Odkrywca wie, dlaczego samolot lata i że pusta butelka, wcale nie jest pusta. Z bliska przyglądamy się życiu zwierząt, bo mamy własną hodowlę rybek w akwarium. Jednak najwięcej radości sprawiają „wybuchowe” doświadczenia, które dają natychmiastowy widoczny efekt i pozostają na długo w pamięci. Dla Odkrywców nauka jest ekscytująca, pobudza ich wyobraźnię i mobilizuje do działania.
     
To tylko niektóre z propozycji, jakie przygotowaliśmy dla naszych przedszkolaków.
Serdecznie zapraszamy!