Komunikat Dyrektora Szkoły - Dni wolne w okresie świątecznym

logo sp31 155x155

Szanowni Rodzice!!!

Szkoła zapewnia pracującym rodzicom i opiekunom prawnym możliwość opieki nad dziećmi w okresie świątecznym 2018 r. (24, 27, 28 i 31 grudnia)
Warunkiem skorzystania z oferty jest złożenie w sekretariacie Szkoły pisemnej prośby o opiekę nad dzieckiem w dniu wolnym od zajęć dydaktycznych w godzinach od 8:00 do 15:00, jeśli tej opieki potrzebują.
Druki wniosków są dostępne w sekretariacie szkoły lub do pobrania tutaj.
Termin złożenia deklaracji – do czwartku 20.12.2018 r. godz. 12:00.

Od października 2016 r. funkcjonuje Szkolne Koło Gimnazjalisty, jest to autorski program skierowany do nastolatków z autyzmem/zespołem Aspergera i typowo rozwijających się rówieśników, którego celem jest nawiązanie relacji z rówieśnikami oraz rozwijanie kompetencji komunikacyjnych i społecznych, poprzez realizacje wyznaczonych zadań i wspólne spędzanie czasu. Grupę zawiązały i prowadzą p. Anna Barwik, Małgorzata Fedrau i Agnieszka Umińska.
Uczniowie dobrani są w pary celowo, początkowo pracują w małych grupach nad wyznaczonymi zadaniami, które później prezentują wobec reszty zespołu. Każde spotkanie dotyka deficytowych sfer funkcjonowania osób z zaburzeniami rozwoju. Uczniowie ze spektrum autyzmu przy pomocy typowo rozwijających się kolegów uczą się nazywania i rozpoznawania emocji, nawiązywania interakcji, prowadzenia dialogu. Spotkania stanowią dla osób ze spektrum autyzmu  okazję do podzielenia się z innymi swoimi zainteresowaniami, mocnymi stronami, trudnościami, uczuciami i opiniami na różne tematy. Oprócz części zadaniowej jest również czas na wspólne spędzanie czasu przy herbatce i ciastku.