Logo rekrutacji do klas pierwszych oraz dzieci od 3. roku życia do oddziałów przedszkolnych

rekrutacja 2020 2021 przeczytaj

Rekrutacja 2020 2021rekrutacja 2020 2021 link oddziały przedszkolnerekrutacja 2020 2021 link szkoła podstawowa

logo sp31 155x155Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia przesyła pismo Wydziału Ochrony Ludności oraz informacje dotyczące zasad profilaktyki oraz bezpiecznych zachowań dzieci, młodzieży i dorosłych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ewentualnych infekcji.

logo sp31 155x155

Informujemy, że od dnia 1 lutego 2020 roku wpłaty za obiady będą realizowane wyłącznie poprzez przelew bankowy na konto nr 30 1160 2202 0000 0000 6172 5147.

Koszt obiadów dla dziecka w marcu - 81,00 zł.

Koszt obiadów dla nauczyciela w marcu - 120,00 zł.

Od 1 marca informacja o kosztach obiadów dla uczniów i nauczycieli oraz numer konta do przelewu bankowego będą się znajdowały w zakładce Szybki dostęp - Jadłospis.

logo sp31 155x155
Szanowni Rodzice!
Zaplanowane na środę popielcową 26.02.2020 r. konsultacje indywidualne nie odbędą się. W przypadkach koniecznych prosimy o kontakt indywidualny z wychowawcami.
Zebrania rodziców odbędą się planowo w dniu 18.03.2020 r.

uczniowie multimedia

"A cóż piękniejszego nad niebo,
które ogarnia wszystko co piękne...”
Mikołaj Kopernik

Właśnie te słowa wielkiego astronoma, zaprowadziły uczniów klasy 3b do dwóch zabytkowych kamienic należących niegdyś do jego rodziny. 20 grudnia 2019 roku dzieci z pomocą pani przewodnik Katarzyny Witkowskiej, zwiedziły Dom Mikołaja Kopernika, który obecnie jest miejscem łączącym najnowsze technologie multimedialne z historyczną materią zabytkowego, średniowiecznego domu. Uczniowie zetknęli się z architekturą XV-wiecznego gotyckiego domu i zabytkami z tej epoki, ukazującymi realia życia codziennego mieszczan we wnętrzach późnośredniowiecznego domostwa. Znajdujące się tam przedmioty pochodzą z wykopalisk archeologicznych z terenów Starego i Nowego Miasta Torunia. Na średniowiecznej więźbie dachowej dzieci obserwowały pokaz rozgwieżdżonego nieba, przypominający, że to właśnie tutaj po raz pierwszy młody Mikołaj skierował swe oczy ku gwiazdom.
Zanim jednak uczniowie odwiedzili Dom Mikołaja Kopernika, odszukali rzeźby zwierząt znajdujących się na terenie Starego Miasta i zapoznali się z ich legendami.
Pełni wrażeń z tak ciekawej lekcji historii miasta wróciliśmy do szkoły.

Mamy dalsze plany dotyczące poznawania naszego rodzinnego miasta. Już 21 stycznia 2020 roku pójdziemy do Teatru Wilama Horzycy na przedstawienie pt.: "Alicja w krainie czarów". Już nie możemy się doczekać...