popielata linia pozioma

uczennice z serduszkamiWolontariat szkolny, od pierwszych dni nowego roku szkolnego rozpoczął swoją działalność. Uczennice klas szóstych i ósmych z pełnym zaangażowaniem podjęły pracę na rzecz innych osób. Pamiętając o najmłodszych dzieciach w naszej szkole, przygotowały się na Dzień Przedszkolaka, który obchodziliśmy 20 września br. Każdy przedszkolak otrzymał miłą niespodziankę, przygotowaną przez wolontariuszki. Starsze koleżanki spędziły z nimi czas, bawiąc się, tańcząc i śpiewając.
Uczennice pamiętały również o osobach najstarszych w naszym środowisku lokalnym – 1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Wolontariuszki przygotowały piękne laurki oraz słodką niespodziankę. Uczennice klas ósmych pod opieką nauczycielek, spotkały się z podopiecznymi Zakładu Opiekuńczego w Toruniu. Spędziły z Nimi miło czas na rozmowie, śpiewie, robótkach ręcznych czy pracach plastycznych. Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.
Członkinie koła organizują akcje charytatywne; sprzedaż ciast, loterię fantową. Fundusze, które zostaną zebrane podczas akcji, zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących.
Szkolne Koło Wolontariuszy prowadzi p. Jolanta Wiśniewska przy współpracy z p. Małgorzatą Fedrau.
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom wspierającym nasze koło, za ich zaangażowanie, pomoc i poświęcony czas.
Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą pomagać innym do naszego szkolnego wolontariatu.