popielata linia pozioma

logo wośp, tekst o biciu rekorduPrzy współpracy z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od wielu lat realizujemy w Szkole Podstawowej nr 31 w Toruniu Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować", który ma na celu uczyć dzieci pierwszej pomocy. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. Skłania to nas do podejmowania kolejnych wyzwań.
Wraz z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chcemy wspólnie pobijać rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Pragniemy 16 października, podczas “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” - pokazać całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie (czyli uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP).
Głównym celem imprezy jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.

Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób odbędzie się 16.10.2019 od godz. 12:00 do godz.12:30 w Szkole Podstawowej nr 31 w Toruniu. W trakcie bicia rekordu  planujemy wykorzystać 6 fantomów i przeprowadzić rekord z około 60 uczniami szkoły.