popielata linia pozioma

zdjęcie grupowe uczniowieDnia 08 maja 2019r. uczniowie klasy 7a, 7b, 8b i III gimnazjum wraz z opiekunami p. A. Balinowską, p. A. Barwik, p. E. Szotowicz, p. A. Umińską i p. M. Jabłońskim wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Szklarskiej Poręby – Pragi – Wrocławia.
Pierwszym punktem zwiedzania był zamek Książ w Wałbrzychu. Uczniowie mogli podziwiać jego piękno i poznać jego historię uczestnicząc w lekcji muzealnej.
Następny dzień rozpoczęliśmy od wyjazdu do Pragi. Zwiedzając stolicę Republiki Czeskiej wraz z przewodnikiem poznaliśmy historię miasta i wiele ciekawostek związanych z językiem czeskim. Mogliśmy zobaczyć Most Karola, Stare Miasto i słynny Zegar Astronomiczny Orloy. Wieczorem wyszliśmy na spacer po Szklarskiej Porębie.
Ostatniego dnia wycieczki pojechaliśmy do Zoo i Afrykarium we Wrocławiu, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć różnorodne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu.
Zmęczeni podróżą, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Torunia późnym wieczorem. Wycieczkę uważamy za udaną i chętnie powrócilibyśmy do pięknych zabytków województwa dolnośląskiego i naszych południowo-zachodnich sąsiadów.