Ubezpieczenie dzieci w roku szkolnym 2017/2018

logo sp31 155x155

W roku szkolnym 2017/2018 nie będzie w szkole grupowego ubezpieczenia uczniów od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Rodzice indywidualnie ubezpieczają dzieci u wybranego ubezpieczyciela.

Bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

marynistyczny 2017

W dniu dzisiejszym zostanie przeprowadzony Międzygimnazjalny Konkurs Marynistyczny. Przedsięwzięcie objął swym patronatem Prezydent Miasta Torunia, który również jest fundatorem nagród dla najlepszych gimnazjalistów. Najważniejsza nagroda dla zwycieskiej drużyny to oczywiście pobyt na pokładzie słynnego okrętu transportowo- minowego ORP Toruń. Należy on do VIII Flotylli Obrony Wybrzeża i w 2016 r. świętował 25. rocznicę podniesienia biało-czerwonej bandery.

Warto wspomnieć, że G nr 31 od 2005 r. jest sceną konkursów marynistycznych, a Toruń uczestniczy razem z 4 innymi miastami Polski- Lublinem, Poznaniem, Krakowem i Gnieznem - w ogólnopolskim projekcie Miasta - Okręty. Ma on charakter edukacyjny i adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej.Każde z miast wyznaczyło swojego propagatora idei programu. W Toruniu tę rolę sprawuje dyrektor ZS nr 31-Adam Orgacki.