Blue Flower

Ubezpieczenie dzieci w roku szkolnym 2017/2018

logo sp31 155x155

W roku szkolnym 2017/2018 nie będzie w szkole grupowego ubezpieczenia uczniów od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Rodzice indywidualnie ubezpieczają dzieci u wybranego ubezpieczyciela.

Bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

 

 

 

pilsudski 2017

Jak co roku Zespół Szkół nr 31 uczcił rocznicę śmierci herosa polskich dziejów- Marszałka Józefa Piłsudskiego- specjalną uroczystością pod jego pomnikiem w sercu miasta. Poszliśmy tam wszyscy - Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i uczniowie. Złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze, wysłuchaliśmy legionowych pieśni i patriotycznych wierszy. Najmłodsi ozdobili otoczenie pomnika słynnego wodza legionistów papierowymi, czerwonymi sercami.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością włodarze miasta-przybył wiceprezydent Torunia, Andrzej Rakowicz, oraz przewodniczący Rady Miasta Torunia- Marcin Czyżniewski. Oni także złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu.
Ta niezwykła postać naszej narodowej historii-konspirator i rewolucjonista, zwycięski wódz i architekt II Rzeczypospolitej- jest patronem G nr 31 w Toruniu od marca 2000 r. Właśnie wtedy, rezygnując z anonimowości, wybraliśmy Wielkiego Naczelnika Państwa na swojego patrona. Chcieliśmy, aby był on naszym duchowym przywódcą.
Nasze szkolne święto filmowały dwie telewizje - TVP3 BYDGOSZCZ i TV TORUŃ. Zrelacjonowały one przebieg zdarzeń w swoich sztandarowych programach informacyjnych:

materiał TVP3 Bydgoszcz
materiał TV Toruń

Również fotoreporterzy Gazety Wyborczej i Nowości uwiecznili nasze święto w swoich dziennikach:

materiał Nowości
materiał Gazeta Wyborcza