Blue Flower

konstytucja 3 maja

27 kwietnia klasy IV- VI szkoły podstawowej i gimnazjum odświętnym strojem i kokardkami w narodowych barwach zaznaczały zbliżające się święto Konstytucji 3 Maja.

Szczególnym akcentem tego dnia był apel przygotowany przez panie: Barbarę Jackowską i Sylwię Hadrysiak, w którym uczniowie klas piątych przybliżyli nam zagadnienia związane z tym, tak ważnym w historii kraju dokumentem.
Widzowie ujrzeli na scenie wnętrze studia telewizyjnego, dokąd wehikuł czasu sprowadził ubranych w historyczne stroje twórców Konstytucji 3 Maja: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Hugona Kołłątaja, Stanisława Staszica, Ignacego Potockiego i Stanisława Małachowskiego. Prowadzące program dziennikarki pytały zaproszonych gości o cel i główne postanowienia tego dokumentu. Nagle na scenę wdarła się caryca Katarzyna II, która przepowiadała brak powodzenia polskich reform i utratę państwowości. Na pocieszenie jedna z dziennikarek powiedziała, że po 123 latach niewoli Polska odzyska niepodległość i będzie dumna ze swej pierwszej europejskiej, a drugiej na świecie konstytucji.
Na zakończenie nawiązano do, obchodzonego dnia 2 maja, Święta Flagi.

Apel z okazji 2...
Apel z okazji 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja Apel z okazji 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Apel z okazji 2...
Apel z okazji 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja Apel z okazji 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Apel z okazji 2...
Apel z okazji 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja Apel z okazji 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja