mbank 2017

telefon 2 200x200

Informujemy, że awaria sieci telefonicznej została usunięta.

dzienautyzmu 2017

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, przypadający na 2 kwietnia jest jedną z inicjatyw, które mają propagować wiedzę w kwestii autyzmu. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski. Społeczność naszej szkoły również włącza się w tą akcję. Uczniowie oddziałów integracyjnych wyruszą na tereny pobliskich osiedli z niebieskimi balonikami oraz ulotkami propagującymi wiedzę nt. zaburzenia ze spektrum autyzmu. W szkole zostaną przeprowadzone szczególne zajęcia integracyjne oraz konkursy wiedzy nt. autyzmu. Wszystkie klasy przygotowały tematyczne prace na wystawy.

"Coroczne obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu mają (...) zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi.  Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności. (...) Pomóżmy im zrealizować swój potencjał i sprawmy, by mogli oni korzystać z istniejących możliwości oraz cieszyć się dobrobytem – jest to ich prawo przyrodzone" - podkreślił w swoim przesłaniu Sekretarz Generalny ONZ, Ban Ki-moon.

Dołącz do nas!