rekrutacja 2017 2018rekrutacja 2017 2018rekrutacja 2017 2018

rekrutacja 2017 2018

Rekrutacja 2017/2018

rekrutacja 2017 2018 4b
Zasady rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 na zajęcia rozwijające zainteresowania lub rozwijające uzdolnienia organizowane w publicznych placówkach oświatowo-wychowawczychprowadzonych przez Gminę Miasta Toruń - czytaj Rekrutacja - zajęcia rozwijające zainteresowania.

Rekrutacja 2017/2018 - Szkoły ponadgimnazjalne

rekrutacja 2017 2018 spg

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2017/2018:

- Gimnazjum nie wydaje uczniowi loginu i hasła.
- Uczeń zakłada konto i loguje się na stronie torun.e-omikron.pl. Loginem jest PESEL.
- Pismo z Wydziału Edukacji UM w Toruniu - pobierz.
- Zarządzenie Kuratora Oświaty o naborze 2017/2018 - pobierz.
- Wykaz punktowanych konkursów i olimpiad - link.

Rekrutacja 2017/2018 - serwis rejestracyjny uruchomiony

rekrutacja 2017 2018 4

Zapisy dzieci odbywają się w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00 - 15:00 lub poprzez system elektronicznej rekrutacji za pośrednictwem strony:

https://torun.elemento.pl do klas pierwszych SP od 12.04.2017r.,

https://torun.formico.pl do oddziałów przedszkolnych od 19.04.2017r.

Zapraszamy do zapoznania się z informatorami naszej szkoły: Oddziałów Przedszkolnych i Szkoły Podstawowej.

plastykaCzęsto, gdy za oknem pada deszcz dzieci nudzą się w domu. Ich czas wolny ogranicza się do oglądania bajek w telewizji lub grania w gry na komputerze. Warto wtedy zaproponować dziecku zabawy plastyczne. Wspólne spędzanie czasu wolnego z dzieckiem sprzyja nie tylko wzmacnianiu więzi rodzinnych, ale także rozwija u dziecka kreatywność, sprawność motoryczną, pobudza do wyobraźni i współdziałania z drugą osobą. Organizując dziecku zajęcia plastyczne w domu pamiętajmy, że to ono jest autorem prac, a rolą rodzica- naprowadzanie i pomaganie. To jaką te zajęcia będą miały formę zależy od pomysłowości rodzica jak i dziecka oraz materiałów dostępnych w domu typu: stare gazety, szary papier, farby, guziki, wełna, flizelina itp.

Propozycje zabaw plastycznych:

Świetną formą zabawy może być stworzenie własnej gry planszowej na dużej kartce papieru. Rodzic wspólnie z dzieckiem rysuje plansze, pola, określają i zapisują zadania do wykonania. Dodatkowo można stworzyć własne wyjątkowe pionki do gry.

Inną propozycję stanowi masa papierowa wykonana z namoczonego w gorącej wodzie papieru toaletowego lub starych gazet. Dobrze namoczony papier należy odsączyć i wówczas można formować z niego na tekturze maskę, którą po wyschnięciu malujemy farbami. Gazety można również wykorzystać do stworzenia „mody papierowej”. Zabawmy się z dzieckiem w projektantów mody i zaprojektujmy z gazet śmieszne modele czapek czy butów. W tej zabawie liczy się pomysłowość przy zgniataniu, formowaniu papieru ( nie można używać kleju, taśmy klejącej, nożyczek).

Inną formą zabaw plastycznych są stemple z liści na białej flizelinie. Dziecko ma możliwość nazywania i odpowiedniego doboru kolorów. Gotową pracę można nakleić na szybę jako witraż. Wykorzystując szary papier można z dzieckiem stworzyć drzewo, gdzie liście będą zrobione z odciśniętych dłoni dziecka. Można także obrysować sylwetkę dziecka na papierze, a następnie wspólnie ozdobić wykorzystując różne przybory jak: guziki, włóczka, gazety. Dziecko ma okazje zaprojektować ubranie wykorzystując materiały o różnej fakturze.

To tylko niektóre przykłady zabaw plastycznych z dzieckiem, które stwarzają możliwość wspólnego i kreatywnego spędzania czasu wolnego. W trakcie tych zajęć nie chodzi o precyzję i dokładność wykonania, ale o rozwój wyobraźni, kształtowanie poczucia tworzenia. Aby bawić się z dzieckiem nie trzeba mieć super drogich gier czy zabawek, wystarczą chęci i wyobraźnia. Jednak największą satysfakcję sprawia wspólne spędzenie czasu z dzieckiem.

Opracowanie: mgr Izabela Kocińska